فرشته نجات در دقیقه 90 به 4 عضو خانواده زنجانی رسید

خانواده چهار نفره در زنجان از تهدید قاتل خاموش نجات یافتند.
مسوؤل روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: اعضای یک خانواده چهار نفری در زنجان که بر اثر انتشار و استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم شده بودند از مرگ حتمی نجات یافتند.
جواد مرادی، روز پنجشنبه  افزود: این حادثه گازگرفتگی ، در یکی از محله های شهر زنجان اتفاق افتاد که عوامل اورژانس به منظور نجات جان مسموم شدگان، بلافاصله راهی محل شدند.
به گزارش رکنا، وی اظهار داشت: عوامل اورژانس که از پایگاه‌های بهشتی و روزبه شهر زنجان عازم محل حادثه شده بودند پس از اقدامات اولیه درمانی، این چهار عضو خانواده را برای ادامه درمان به بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان انتقال دادند که خوشبختانه به زندگی بازگشتند.
مسوؤل روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، گفت: این خانواده چهار نفره شامل مرد ۳۳ ساله، زن ۲۷ ساله، پسر پنج ساله و دختر ۲ ساله بودند به علت خارج شدن لوله بخاری از محل دودکش و انتشار گاز مونوکسیدکربن در محیط اتاق، دچار مسمومیت شده بودند.

مرادی، افزود: گاز مونوکسیدکربن بدون بو، رنگ و بدون نشانه است و هیچ گونه علائم هشدار دهنده نداشته و به تدریج علایم مسمومیت ایجاد می شود که سردرد، تهوع، استفراغ، سرگیجه و اختلال تعادل از نشان های اولیه آن است.

بلای هولناک سر 4 عضو خانواده زنجانی

وی تصریح کرد: لازم است عموم مردم هنگام استفاده از وسایل گاز سوز، اصول ایمنی را به دقت مراعات کرده و به اتصالات وسایل گازی ازجمله شیلنگ، لوله ها و دودکش ها، توجه جدی داشته باشند تا در دام این قاتل خاموش گرفتار نشوند.
 یکشنبه شب /۲۱ دی ماه جاری/ نیز بر اثر انتشار گاز مونوکسیدکربن در یک واحد مسکونی، یک دختر ۱۷ ساله و یک زن ۳۵ ساله دچار مسمومیت شده و به کام مرگ فرو رفتند که کارشناسان علت اولیه آن را نشت گاز از بخاری اعلام کردند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟