بازیگر خاطر ساز ایرانی ها درگذشت + عکس

به گزارش رکنا، دیوید پراوز که در دوران جوانی در رشته ورزشی بدنسازی فعالیت می کرد پیش از دعوت از سوی «جورج لوکاس» برای بازی در سه گانه اصلی « جنگ ستارگان » در نقش های «دارث ویدر» و «چوباکا»، در چندین فیلم در نقش هیولا و یا شخصیت منفی بازی کرده بود.
او که متولد سال ۱۹۳۵ در بریستول انگلستان بود از ابتدا به ورزش بدنسازی و وزنه برداری علاقه بود و در اوایل دوران جوانی در رقابت های «مستر یونیورس» شرکت کرد و در انجا با چهره هایی چون «آرنولد شوارتزنگر» آشنا شد.
«پراوز» اولین حضور سینمایی خود را در فیلم «کازینو رویال» از مجموعه جیمز باند در سال ۱۹۶۷ تجربه کرد و در این فیلم در نقش هیولای فرانکشتاین بازی کرد و گرچه او به سبب فیزیک اش برای این نقش انتخاب شده بود اما به حرفه بازیگری علاقه مند شد و تصمیم گرفت آن را دنبال کند و در ادامه در چندین فیلم از جمله «پرتقال کوکی» ساخته «استنلی کوبریک» و بسیاری از فیلم های ترسناک حضور یافت.
او در قسمت اول مجموعه اصلی «جنگ ستارگان» در سال ۱۹۷۷، دنباله آن «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» (۱۹۸۰) و «جنگ ستارگان: بازگشت جدای» قسمت آخر از سه گانه اصلی این مجموعه فیلم علمی و تخیلی بازی کرده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟