این دختر از آینه می ترسد + سرنوشتی دردناک  + عکس

به گزارش رکنا، مادری که دخترش با یک تومور خوش خیم (همانژیوم) در صورت بدنیا آمده بود از وحشت این دختر در نگاه کردن به آینه و راهکار او و همسرش برای افزایش اعتماد به نفس دخترشان سخن گفت.

«رُز واسکُنسِلُز» ۳۶ ساله و همسرش لئونان ۳۸ ساله اهل ریودوژانیرو برزیل گفت که دختر ۶ ساله‌اش «ویتوریا» هنگامی که متوجه شد صورتش با خواهر ۴ ساله‌اش «آلیس» و سایر اعضای خانواده متفاوت است از اینکه کسی بخواهد به صورتش نگاه کند، خجالت می‌کشید.

رز که یک فیزیوتراپیست است در این باره گفت اگرچه این تومور در روند رشد جسمی ویتوریا اثرگذار نبود، اما او برای تقویت اعتماد به نفس دخترش ناامید شده بود. رز وقتی به علاقه ویتوریا به عکاسی پی برد تصمیم گرفت به دخترش در تهیه عکس‌های جالب برای بالابردن اعتماد به نفس او کمک کند.

پوشیدن لباس‌های مختلف و مدل‌های متنوع مو از راهکار‌های مادر ویتوریا برای بالابردن روحیه دخترش بود، تا جاییکه رز به همراه ویتوریا از نوامبر سال ۲۰۱۹ اقدام به انتشار این تصاویر در اینستاگرام کردند تا بتواند اعتماد به نفس این دختر را بالا ببرد. دریافت کامنت‌های مثبت از سراسر جهان از سوی کاربران تاثیر بسزایی در بالابردن روحیه و اعتماد به نفس این دختر ۶ ساله داشت.

بنا به گفته رز سازنده‌ترین نظرات از سوی بزرگسالی بود که آن‌ها خود نیز مبتلا به همانژیوم بودند. با این حال رز تایید کرد که او و همسرش از سوی برخی کاربران متهم به کسب درآمد از این راه در اینستاگرام شدند. بااین حال او و خانواده‌اش هرگز از هدفی که در سر داشتند دست نکشیدند و به راه خود ادامه دادند. رز در این باره می‌گوید: «تنها چیزی که برای دخترم آرزو می‌کنم شادی و سلامتی است. همه چیز بعد از این دو قرار می‌گیرند. (بقیه چیز‌ها در اولویت نیستند). بهترین اتفاق در اینکه من مادر ویتوریا شدم این است که حالا تبدیل به فرد بهتر شده‌ام، چیزی که هرگز تصور نمی‌کردم. این اتفاق موجب رشد و تعالی من در زندگی‌ام شده است.»

گفتنی است؛ همانژیوم، یک نوع تومور خوش خیم است که از سلول‌های جدار عروق خونی منشا می‌گیرد. رگ‌های خونی کوچک در کنار هم جمع شده و توده‌ای تومور مانند را در زیر پوست ایجاد می‌کنند. ۸۰ درصد از آن‌ها مشکل زیادی ایجاد نمی‌کنند، اما برای جلوگیری از رشد آن‌ها فرد نیاز به درمان دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟