صدها زائر پیاده روی اربعین از موانع فرمانداری خرمشهر عبور کردند + فیلم
حجم ویدیو: 6.29M | مدت زمان ویدیو: 00:00:45

زائرین اربعین حسینی‌ ساعاتی پیش پس از شکستن موانع ایجاد شده از سوی فرمانداری خرمشهر، وارد مرز بین المللی شلمچه شدند.

حرکت زائران به سمت مرز شلمچه

معاون استانداری خوزستان: مرز شلمچه مسدود است، زائران به سمت مرز نیایند.

به گزارش رکنا ، از صبح امروز گروه گروه زائر اربعین حسینی از شهرهای مجاور خرمشهر در مسیر مرز شلمچه قرار گرفتند که با ممانعت نیروهای انتظامی رو‌به‌رو شدند.

اکنون نیز زائران و محبان حضرت سیدالشهدا(ع) در مسیر منتهی به مرز شلمچه قرار دارند و قصد دارند به سمت مرز حرکت کنند.

پیش از این محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر، اظهار کرده بود: مرز شلمچه تا اطلاع ثانوی مسدود است و کسی به سمت و سوی مرز شلمچه حرکت نکند.

امروز نیز ولی‌الله حیاتی معاون امنیتی استانداری خوزستان از زائران اقصی نقاط کشور به ویژه استان خوزستان خواسته بود که به هیچ وجه به سمت‌ مرزهای استان نیایند چرا که امسال به دلیل ویروس کرونا اعزام زائران امکان‌پذیر نیست.

حیدری فرماندار خرمشهر چند روز گذشته از مردم درخواست کرده بود و در مصاحبه ای افزود: خواهش بنده از تمام هموطنان و هم‌استانی‌ها این است که از هرگونه تجمع و دسته‌روی به سمت مرز شلمچه خودداری کنند و حضور در مرز ممنوع است.


پیاده‌روی کاروان‌های زیارتی به سمت مرز شلمچه در استان خوزستان


با وجود اینکه  مسئولین‌ امنیتی و دولتی اعلام کرده بودند که کاروان های زیارتی به سمت مرز حرکت نکنند، گروهی از زائران به سمت مرز شلمچه در استان خوزستان حرکت‌ کرده‌اند.

این کاروان‌ها هم‌اکنون به حوالی شهر شادگان در جنوب اهواز رسیده‌اند.

مسئولین آبادان خرمشهر برای ممانعت از ورود زائرین ورودی شهرها را بسته‌اند و از کاروان‌ها خواسته‌اند، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سمت شهرهای خود باز گردند.

مرز شلمچه بسته است / عراق آمادگی پذیرش زائر ندارد

به گزارش رکنا، سرهنگ سید احمد خسروی رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا در واکنش به انتشار تصاویر حضور شماری از زائران در مرز شلمچه اظهار کرد: شماری از افراد قصد خروج از کشور به مقصد اماکن متبرکه عراق را داشتند که مرزبانی جلوی ایشان را گرفت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا افزود: درگیری بین مرزبانان و زائران اتفاق نیفتاد و افرادی که قصد خروج از کشور داشتند، برگردانده شدند.

سرهنگ خسروی بیان کرد: در حال حاضر عراق آمادگی پذیرش زائر ندارد و مرزبانی ایران هم مطابق با ابلاغ و تصمیمات قانونی در این باره عمل خواهد کرد.

در روز‌های گذشته مقامات عراقی بار‌ها گفته‌اند به خاطر شیوع بیماری کرونا نمی‌توانند امسال میزبان زوار اربعین از کشور‌های مختلف باشند.

وزارت بهداشت ایران هم پیش از این اعلام کرده است که حضور در تجمعات می‌تواند موجب گسترش بیماری کرونا شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟