سیلاب هولناک آذربایجان شرقی را زیر و رو کرد

به گزارش رکنا، بارش باران امروز بعد از چند روز هوای گرم در آذربایجان شرقی موجب جاری شدن سیل و کاهش محسوس دما در استان شد.

بارش‌ باران همراته با تگرگ، جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر در شهر تبریز سبب شد که اقدامات مسئولان شهری برای تجهیز و فراهم کردن زیرساخت‌های عمرانی تبریز بار دیگر زیرسوال رود و عبور و مرور مردم و تردد خودروها در خیابان‌های اصلی شهر را با مشکل مواجه کند.

بارش باران موجب بند آمدن برخی از معابر و انباشت شدید آب در آنها شد، به گونه‌ای که آب در برخی از خیابان‌ها تا نیمه بدنه خودرو ها بالا آمده بود و رانندگان در میان سیل آب گرفتار شده بودند.

نکته حائز اهمیت در شهر تبریز این است که فرقی نمی‌کند بارش در چه فصلی از سال باشد، وقتی میزان نزول رحمت الهی کمی بیش از انتظار باشد، به‌ دلیل نبود زیرساخت‌های لازم، این رحمت به زحمت برای مردم تبدیل می‌شود.

بخش قابل توجهی از این آبگرفتگی‌ها ناشی از زباله‌ها یی است که شهروندان و کسبه داخل نهرها و جوی‌های آب ریخته‌اند و به مرور زمان باعث انسداد مجاری عبور آب می‌شود.

بارش تگرگ و باران شدید در آذربایجان شرقی

بارش باران همراه با تگرگ در برخی نقاط شهرستان های عجب شیر، سراب، ورزقان، بستان آباد و تبریز موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیل شده است.

هواشناسی آذربایجان شرقی اعلام کرده است، رگبار باران و رعد برق تا اواخر روز یکشنبه ۲ شهریور کلیه نواحی به‌ویژه نواحی نیمه شمالی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ های فصلی همچنین اصابت صاعقه و بارش تگرگ (به‌ویژه در نواحی شمالی استان) دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری، اتراق در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات اجتناب گردد.

دمای هوای استان نیز به‌دلیل نفوذ سامانه بارشی، کاهش محسوس (۸-۱۰) درجه سانتیگراد تا روز سه‌شنبه خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟