نذری محرم یک زندانی همدانی را به آغوش خانواده بازگرداند

 مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: یک خانواده که سال‌ها با فرا رسیدن ماه محرم نذر خود را ادا می‌کردند امسال به دلیل شیوع کرونا و حفظ سلامتی مردم هزینه نذری را به آزادی زندانی اختصاص دادند.

به گزارش رکنا، یداله روحانی منش روز شنبه  اظهار داشت: این زندانی ۳۷ ساله به علت بدهی مالی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از خرداد سال ۹۷ راهی زندان شده بود.

وی بیان کرد: این مددجو در ساخت و ساز مسکن فعالیت داشت که به علت ورشکستگی و شکایت ۱۱ تن زندانی شد اما با تلاش ستاد دیه و جلب رضایت شاکیان پرونده، بخشی از بدهی قسط بندی (اعسار به تقسیط) شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: همچنین با پرداخت ۱۸۰ میلیون تومان وام کم بهره، آورده شاکی به مبلغ ۹۳ میلیون تومان و مبلغ جمع آوری شده از محل نذورات مردم این زندانی جوان آزاد شد و به کانون خانواده بازگشت.

روحانی منش یادآوری کرد: با کمک خیران نیک اندیش ۴۲ زندانی جرائم غیرعمد در همدان از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه آزاد شدند و تلاش‌ها برای آزادی دیگر زندانیان ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر ۳۱۶ زندانی چشم انتظار کمک خیران نیک اندیش هستند که از این تعداد ۳۰۶ تن مرد و ۱۰ تن زن هستند.

وی افزود: همچنین ۲۵۸ نفر از این تعداد محکومان مالی، چهار تن افراد ناتوان در پرداخت دیه ناشی از سوانح، ۵۳ تن زندانی مهریه بوده و یک نفر هم به خاطر نفقه در زندان به سر می‌برد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟