پرواز هلی کوپتر برای نجات کودک 6 ساله ایرانی در نزدیکی مرز عراق

به گزارش رکنا،سینا ماجدی اظهار داشت: ساعت ۱۷ کودک ۶ ساله اهل روستای نیاباد بخش مرکزی بدلیل سقوط از ارتفاع به اورژانس بیمارستان شهید چمران سروآباد منتقل شد.
وی افزود: این کودک بدلیل شدت جراحات وارده و وارد شدن ضربه به سر و گردن دچار افت سطح هوشیاری شده و نیاز به ویزیت سرویس نوروسرجری(جراح مغز و اعصاب) داشت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد یادآور شد:‌ باهماهنگی مرکز فوریت های پزشکی برای اعزام این کودک ۶ ساله، بالگرد هوایی اورژانس به سروآباد اعزام و در کمتر از نیم ساعت این کودک مریض به بیمارستان بعثت سنندج جهت مداوا منتقل شد.
وی اضافه کرد:‌ باتوجه به شدت ترومای وارد شده از ناحیه سر امکان انتقال این کودک با آمبولانس از راه زمینی وجود نداشت و اگر بالگرد هوایی اورژانس نبود احتمال مرگ این کودک وجود داشت.
ماجدی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون سه مورد اعزام بیمار بدحال با بالگرد هوایی اورژانس در شهرستان سروآباد به مرکز استان انجام شده است، گفت: سروآباد سال گذشته با ۱۷ مورد اعزام هوایی بیشترین آمار اعزام مصدوم با بالگرد را در استان کردستان داشت.
شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟