عاملان حفاری غیرمجاز در شوش دستگیر شدند

به گزارش رکنا، سرهنگ رامین مکناوی روز شنبه اظهارداشت: طی روزهای گذشته، گزارش‌هایی از منابع و مخبران محلی مبنی بر حضور حفاران غیرمجاز در منطقه غرب کرخه از توابع شهرستان شوش به دست ما رسید که بی‌درنگ این موضوع توسط پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان در دست پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان این‌که پس از اطمینان از صحت موضوع، هماهنگی لازم با پاسگاه انتظامی محل و بازدید از محل صورت گرفت، افزود: باتوجه به آمادگی کامل پاسگاه انتظامی و اطلاع از نقشه محیطی و راه‌ها، نیروهای این پاسگاه به همراه نیروهای پایگاه حفاظت میراث فرهنگی به برقراری کمین در مسیر تردد حفاران اقدام کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان عنوان کرد: این نیروها پس از گذشت مدتی از برقراری کمین، در یک عملیات پلیسی موفق شدند ۱۰ نفر سوداگر اشیای تاریخی را دستگیر و یک دستگاه فلزیاب را به همراه آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط کنند؛ ضمن این‌که ۲ دستگاه خودرو نیز از این سوداگران توقیف شد.

وی در پایان از تحویل متهمان و فلزیاب و ادوات مکشوف به مقامات قضائی خبر داد و اضافه کرد: موضوع از راه این مراجع به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر درحال پیگیری است.

شهر باستانی شوش دارای ۲ اثر ثبت جهانی و آثار تاریخی متعدد از چند تمدن است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟