سقوط مرگبار کوهنورد جوان هنگام پخش زنده + فیلم
حجم ویدیو: 11.03M | مدت زمان ویدیو: 00:01:31

به گزارش رکنا، کوهنورد بی تجربه ژاپنی که حین پخش زنده اینترنتی از صعود خود به کوه فیجی ژاپن سقوط کرده و جانش را از دست داده بود برنده جایزه داروین ۲۰۲۰ شد. «تدسو (تدزو) شیئوهارا»، ۴۷ ساله که حین صعود به فیجی فاقد وسایل ضروری و همچنین تجربه لازم برای کوهنوردی بود در هنگام پخش زنده ناگهان تعادل خود را در نقطه‌ای شیب دار از دست داد و سقوط کرد. بنا به گزارش SoraNews۲۴ این اتفاق تلخ در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۲۰۱۹ رخ داد.

مرگ تلخ کوهنورد حین صعود به کوه فیجی ژاپن

در ویدئویی که منتشر شده بود لحظه مرگ این کوهنورد ژاپنی بی تجربه را در نزدیکی قله کوه فیجی به تصویر می‌کشید. در این ویدئو تدسو در حالی که حین پخش زنده اینترنتی مشغول صحبت و توصیف موقعیت خود در بالای کوه فیجی بود بیکباره تعادل خود را از دست داده و به پایین سقوط کرد. ویدئوی منتشر شده حتی لحظاتی پس از سقوط این کوهنورد را در حالی که او تلاش می‌کرد از سقوط خود به پایین جلوگیری کند نشان می‌داد.

سقوط هولناک کوهنورد در صعود به کوه

گفته می‌شود این کوهنورد در هنگام صعود به کوه مقدس فیجی که ۳۷۷۶ متر ارتفاع دارد لباس خیابانی (لباس نامناسب برای کوهنوردی) پوشیده بود و تنها یک قطب نما، یک جفت دستکش و تلفن همراه هوشمند به همراه داشت. حال این کوهنورد به عنوان نخستین ژاپنی‌ای است که برنده جایزه داروین (Darwin Awards) می‌شود. این جوایز طبق اعلامیه‌ای که در این وبسایت منتشر شده به افرادی که به گفته این وبسایت «بطور فوق العاده احمقانه» جان خود را از دست داده اند تقدیم می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟