عروسی های زیرزمینی دختر و پسرهای عجول ایرانی / آنها از کرونا نمی ترسند + فیلم
حجم ویدیو: 13.02M | مدت زمان ویدیو: 00:01:47

به گزارش رکنا، با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی، بسیاری از زوج های جوان که چند ماهی مراسم ازدواج خود را به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ به تعویق انداخته بودند، تصمیم به برگزاری مراسم عروسی خود کرده‌اند.

 این مراسم‌ها نه به شکل معمول، بلکه به صورت مخفیانه در منازل، باغ‌ها و حتی پارکینگ برگزار می‌شود، حتی اخباری به گوش می رسد که برخی مراسم عروسی خود را در روف گاردن یا پشت بام متجمع های مسکونی برگزار می‌کنند.

عروسی های کرونایی در اوج این بیماری کشنده

به گفته شاهدان چندان پروتکل های بهداشتی در این مراسمات هم رعایت نمی‌شود؛ اخبار متعدد از ابتلای خوشه‌ای افراد به کووید ۱۹ در مجالس عروسی این موضوع را تایید می‌کند. همین چند روز پیش بود که یک عروس ناقل ویروس کرونا در میهمانی عروسی خود بیش از ۷۰ نفر از مهمانان را به کووید ۱۹ مبتلا کرد.

البته این ماجرا موافقانی هم دارد که گویا از دوران قرنطینه خانگی خسته شده و علاقمندند در یک جشن عروشی شرکت کنند، حتی اگر به قیمت ابتلا به کرونا تمام شود!

یک زوج که مراسم ازدواج خود را در اسفند ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نکردند و همچنان منتظر بهبود شرایط بیماری هستند می‌گویند که برگزار نشدن مراسم باعث مشکلات فراوانی برای آنها شده است. آنها مجبورند اجاره بهای منزلی را پرداخت کنند که هنوز در آن زندگی نمی‌کنند.

حمید سوری؛ عضو کمیته مقابله با کرونا می‌گوید: عمده نگرانی‌هایی که داریم، این است که افراد محتمل یعنی افرادی که هنوز هیچ علائم بالینی ندارند و به ظاهر سالم هستند، بیماری را به دیگران منتقل کنند و احتمال این انتقال در چنین مراسم‌هایی بسیار زیاد است.

بدون شک مخفیانه برگزار شدن این مراسم‌ها باعث می‌شود افراد کمتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. به طوری که برخی معتقدند اگر این مراسم‌ها به صورت معمول در تالارها برگزار می‌شد، با رعایت نکات بهداشتی صورت می‌گرفت و مخفیانه برگزار شدن آن باعث می‌شود هیچ نظارتی بر برگزاری آنها صورت نگیرد.

به نظر می‌رسد باتوجه به اینکه بارها مسئولین از جمله رئیس جمهور اعلام کردند که کرونا حالا حالاها مهمان ماست؛ نیاز است که فکری برای برگزاری مراسمات با تهیه پروتکل های بهداشتی انجام شود تا شاهد ازدواج‌ها و عزاهای زیر زمینی نباشیم!برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟