آخرین خبر از سقوط مرگبار هواپیمای 11 دختر ترکیه ای در دره عشق شهرکرد / جمله خانم خلبان در لحظه سقوط  + عکس ها

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، عصر روز 20 اسفند سال 96 بود که یک فروند جت شخصی بمباردیر چلنجر٦٠٤ با 11 سرنشین در مسیر هوایی شارجه به استانبول در ارتفاعات هلن چهارمحال و بختیاری به کوه در  دره عشق برخورد کرد و انفجار هولناکی را رقم زد که دود آن از مسافت های دور نیز قابل مشاهده بود.

بلافاصله پس از این حادثه نیروهای اورژانس و هلال احمر از نزدیکترین پایگاه ها به محل حادثه عازم شدند.

اکمینیا باشاران

عملیات دشوار در کوهستان شهرستان کیار

بلافاصله پس از اعلام حادثه هشت تیم از نیروهای امداد و نجات راهی محل شدند، محل حادثه جایی در ارتفاعات منطقه دورک اناری است که به علت بارش شدید باران عملیات امداد با دشواری مواجه شده است.

همان زمان اعلام شد هواپیما به دلیل احتراق موتور دچار سقوط شده است، اهالی روستا هواپیما را رویت کردند که در حال سقوط بوده است.

مسافران هواپیما که بودند؟

مینا باشاران

بررسی ها نشان داد   مینا باشاران دختر مدیر هولدینگ معروف باشاران همراه تعدادی از دوستان خود به نام های عایشه آند، سینم آکای، لیانا هانانل، زینب جشکون، آصلی ایزمیرلی، جاسمین باروح و بورجو گون دآار اورفالیدر مسافر این هواپیما بوده است و برای یک گودبای پارتی راهی شارجه شده بودند، زمانی که قصد بازگشت به ترکیه را داشتند موتور هواپیما دچار آتش سوزی شد و به کوه برخورد کرد، در این برخورد تمامی 11 سرنشین این پرواز که زن بودند جان باختند.

مینا باشاران

خبری تلخ برای خانواده ثروتمند ترکیه ای

ابتدا نیروهای بومی به لاشه هواپیما ترکیه ای رسیدند و تمام اجساد سوخته بودند که با پیدا شدن لاشه و اجساد، سناریو برای انتقال پیکرها و انجام عملیات با نیروهای تخصصی صورت گرفت.

مینا باشاران

گزارش فنی دلایل سقوط جت مسافربری ترکیه در ایران

نقص فنی و خطای انسانی مهمترین دلایل سقوط جت شخصی خانواده باشاران در ایران بود.

گزارش فنی مرتبط با یک دستگاه هواپیمای جت مسافربری خصوصی ترکیه که در اسفندماه سال 96 در ایران سقوط کرده بود، منتشر شد.

در فصل مقدماتی گزارش آمده است که یکی از سه سرعت در هواپیما از کار افتاده و دخالت فنی خلبان آن در هدایت هواپیما نیز به شکل غلط صورت گرفته و در نتیجه خطای انسانی نیز در این سقوط نقش داشته است.

انتظار خانواده باشاران برای تحویل اجساد قربانیان در فرودگاه شهرکرد

تدوینگران گزارش سقوط فنی این هواپیما اعلام کردند که دو خلبان زن این هواپیمای جت در مورد چگونگی برخورد با شرایط اضطراری به اندازه کافی آموزش ندیده‌ بودند و نتوانستند در دقایق نخست پیش از بروز حادثه و قبل از کاهش ناگهانی ارتفاع اقدامات لازم را انجام دهند.

هواپیمای سقوط کرده، یک فروند جت شخصی چلنجر بمباردیر 604 بود که به خانواده حسین باشاران، فعال اقتصادی ثروتمند ترکیه‌ای تعلق داشت و در این حادثه دختر او مینا، همراه با 6 تن از رفقای او و 4 خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.

آخرین جمله خانم خلبان به کمکش!

بررسی های کارشناسانه نشان می دهد خانم خلبان این هواپیما در آخرین جملاتش با صدایی شبیه فریاد به کمکش که ملکه نام دارد می گوید: ملکه چک ! چک!. که به معنای ملکه بکش ! بکش ! است و مشخص می کند آنها فرمان خلبان را سعی داشتند بالا بکشند تا هواپیما ارتفاع بگیرد و با کوه برخورد نکند.

این درحالی بود که هواپیمای ترکیه از روی خلیج فارس و آسمان بوشهر دچار نقص فنی شده بود و خانم خلبان نتوانسته بود مدیریت درستی داشته باشد.

باشاران سقوط هواپیما خصوصی دختر ترکیه ای در ایران

خلبان هواپیمای دختران پولدار ترکیه ای که در ایران سقوط کردند، کجاست؟

خلبان اول این هواپیما که جسد وی تاکنون پیدا نشده، دانش آموخته مرکز آموزش خلبانی بود و مدتی به استخدام سازمان هواپیمایی ترکیه در آمده بود، بنا به اعلام رسانه های ترکیه وی به اتهام ارتباط با گروه گولن از شغل سابق خود کنار گذاشته شده و در هولدینگ باشاران مشغول به کار شده بود.

خلبان این هواپیما که نخستین خلبان زن خطوط هوایی ترکیه محسوب می شود، پس از اتمام خدمت رسمی، به استخدام هولدینگ باشاران در آمده بود و خلبانی هواپیمای اختصاصی این شرکت را بر عهده داشت.

آخرین خبر از جنازه خانم خلبان

تنها نظریه ای که مطرح است اینکه نوک هواپیما با کوه برخورد کرده و از سمتی بوده که خانم خلبان نشسته بود و بر اثر حرارت همزمان با ذوب شدن دماغه هواپیما کوه نیز ریزش داشته و جسد خانم خلبان زیر سنگ های کوه مانده است.

مینا باشاران

مینا باشاران کیست؟

 مینا باشاران دختر حسین باشاران سرمایه دار و کار آفرین و همچنین رئیس هلدینگ باشاران است. مینا تنها دختر خانواده ی باشاران بوده است و از سال ۲۰۱۳ به عضویت هیات مدیره ی شرکت باشاران در آمده بوده است و انتظار می رفت که پس از پدرش او اختیار امور را در دست بگیرد. مینا به همراه دوستانش از آخرین جشن مجردی خود باز می گشته اند، قرار بود در پایان ماه جاری مراسم ازدواج او برگزار شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟