به گزارش رکنا، دکتر محمدرضا شریف سرپرست بیمارستان درباره این خبر افزود : بیمار 48 ساله اهل قم که با تنگی نفس شدید و مشکوک به کرونا در این مرکز بستری شده بود ، بعد از شروع اقدامات درمانی و به علت سکته قلبی وسیع و افت قدرت پمپاژ قلبی (EF) ، با نظر پزشکان محترم قلب ، کاندید انجام اورژانسی عمل قلب باز قرار گرفت.
دکترشریف گفت: در بررسی های درمانی انجام شده در بیمار و مثبت شدن کرونا وی ، با اعلام نظر پزشکان محترم عفونی و بیهوشی ، بیمار با تمهیدات و اقدامات درمانی لازم، توسط آقای دکتر محمدصادق پورعباسی فوق تخصص جراحی قلب باز این مرکز ، با همراهی آقای دکتر سید مهدی موسوی فوق تخصص بیهوشی قلب تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت که بعد از 5 ساعت جراحی ، بیمار با حال عمومی خوب به بخش آی سی یو قلب باز منتقل و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت.
وی با تقدیر از پزشکان محترم قلب، عفونی، بیهوشی و کادر پرستاری بخش های سی سی یو، آی سی یو قلب، اتاق عمل قلب، آنژیوگرافی و کادر پشتیبانی این مرکز گفت: این بیمار بعد از 10 روز مراقبت در بخش مراقبت های ویژه ، با حال عمومی مساعد ترخیص و به آغوش خانواده خود برگشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟