به گزارش رکنا، حکمت الله هاشمی شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی با مرکز پیام جمعیت هلال احمر استان در خصوص مصدومیت یک زن ۸۰ ساله از اهالی روستای زرین خانی، بلافاصله یک تیم ارزیاب و یک تیم کوهستان به منظور اعزام به محل حادثه فراخوان شدند.
وی افزود: تیم امداد و نجات هلال احمر استان با توجه به شرایط نامساعد جوی و نبود امکان پرواز بالگرد فوریت‌های پزشکی، بالگرد جمعیت هلال احمر به سختی به ارتفاعات طارم سفلی منطقه صعب العبور زرین خانی اعزام گردید و پس از چند ساعت کوهپیمایی برای انجام عملیات امداد و نجات وارد عمل شد.
هاشمی در تشریح این عملیات بیان کرد: با توجه به شدت جراحات وارده، اقداماتی از قبیل آتل بندی و سرم تراپی توسط نجاتگران تیم واکنش سریع و تیم پایگاه طارم سفلی انجام گردید و پس از پیمایش مسیر طی شده و بازگشت به منطقه فرود بالگرد، مصدوم تحویل تیم امداد هوایی گردید و به بیمارستان ولایت قزوین منتقل شد.
وی گفت: در این عملیات ۶ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲ تیم با استفاده از یک دستگاه خودروی کمکدار و یک دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد در انجام عملیات همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟