سرنوشت وحشتناک پدر چوپان و پسرش در شیراز

به گزارش رکنا ، رییس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: پس از ۱۶ ساعت تلاش بی‌وقفه تیم‌های امدادی، صبح دیروز جسد پدر و پسر غرق شده در رودخانه رود شیر از آب بیرون کشیده شد.

محمد هادی قانع در خصوص این حادثه، گفت: موضوع غرق شدن پدر و پسر ۲۰ ساله وی از توابع نورآباد ممسنی که به گفته مردم محلی برای شستن گوسفندان خود در رودخانه رفته و ناپدید شده بودند، به سازمان آتش نشانی شیراز اعلام شد.

او افزود: با توجه به تخصص نیرو‌های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در حوزه امداد و نجات و غواصی، از این مجموعه تقاضای کمک شد که دو تیم ۵ نفره غواصی و دو تیم ۴ نفره امداد و نجات کوهستان (به دلیل کوهستانی بودن منطقه) به رود خانه رود شیر در توابع نور آباد اعزام شدند.

قانع در شرح این عملیات گفت: تیم‌های امداد و نجات راس ساعت ۱۶ روز گذشته در منطقه مورد نظر قرار گرفته و عملیات جست و جو را آغاز کردند.

گفتنی است به علت گستردگی مسیر رودخانه اهالی در گرو‌های چند نفره با هدایت و فرماندهی آتش نشانان نسبت به جستجو اقدام کرده بودند که با مشاهده جسد پدر در سطح آب، جنازه را از آب خارج کرده و با حضور تیم غواصی درمحل حادثه، جسد جهت کاور کردن و تحویل به عوامل مربوطه در اختیار آتش نشانان گذاشته شد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: به دلیل کوهستانی بودن منطقه مورد نظر تیم غواصی با تجهیزات مخصوص خود بعد از طی کردن مسیر‌های کوهستانی به صورت پیاده به محل مورد نظر از رودخانه رسیده و عملیات تجسس جوان ۲۰ ساله را با پشتکار آغاز کردند.

او عنوان کرد: عمق زیاد، سرد بودن آب رودخانه و تاریکی هوا در این منطقه عملیات جست و جو را دشوار کرده بود، اما غواصان سازمان آتش نشانی شیراز به تلاش خود ادامه داده و در نهایت صبح امروز جنازه پسر ۲۰ ساله از اعماق آب کشف و خارج شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با ابراز تاسف از حادثه پیش آمده اظهار کرد: متاسفانه عدم توجه به توصیه‌ها و هشدار‌های ایمنی، منجر به بروز حوادث غیر قابل جبران می‌شد. تا زمانی که نگاه پیشگیرانه نداشته باشیم برای کاهش حوادث موفق نخواهیم بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟