به گزارش رکنا، عزیز اله کناری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از عدم تردد غیر ضرور درون و برون شهری و روستایی مردم نجیب شهرستان بندرعباس نیز تشکر کرد.

کناری از اصناف و اتحادیه‌ها و کسبه بازار بندرعباس برای تعطیل نمودن صنوف غیر ضروری برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا تشکر به عمل آورد.

فرماندار بندرعباس همچنین از عموم مردم عزیز شهرستان بندرعباس درخواست نمودند همچنان جهت قطع حلقه انتقال ویروس کرونا از سفرها و ترددهای غیر ضرور درون و برون شهری و روستایی و حضور در اجتماعات و میهمانی ها خودداری کنند تا شاهد از بین رفتن این ویروس باشیم.

کناری ضمن تشکر و قدردانی از اکیپ‌های کنترل، رصد و غربالگری مستقر در ورودی‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی شهرستان، تاکید کرد: این عزیزان برای سلامتی هموطنانشان به طور دقیق در حال انجام وظیفه هستند و تا کنون نیز تعداد زیادی از کسانی که بدون توجه به هشدارهای لازم قصد ورود به این شهرستان داشتند، آنها را در ورودی‌ها برگشت دادند.

کناری گفت: هر چند که شهرستان بندرعباس فاقد مرز مشترک با دیگر استان‌های کشور می‌باشد ولی روزانه تعداد قابل توجهی خودرو که به هشدارها توجه نمی‌کنند و قصد ورود به شهرستان بندرعباس را دارند توسط تیم‌های رصد ورودیها برگشت داده می‌شود. از جمله: در روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ تعداد ۲۲۸ خودرو شامل ۲۱۱ دستگاه از مسیر شمالی، ۵ دستگاه از مسیر غربی و ۱۲ دستگاه از مسیر شرقی برگشت داده شد.

فرماندار بندرعباس افزود: در روز جمعه مورخ ۹۹/۱/۱ تعداد ۲۰۸ خودرو شامل ۱۱۶ دستگاه در مسیر غربی (گچین)، ۸۰ دستگاه در مسیر شمالی (گلوگاه) و ۱۲ دستگاه در مسیر غربی (گچین) برگشت داده شده است.

وی اضافه کرد: ضمن اینکه قطار ورودی چهارشنبه با ظرفیت ۲۸۰ نفر فقط ۸ مسافر داشته و قطار روز پنجشنبه نیز ۷ مسافر و روز جمعه اول فروردین هم هیچ مسافر قطاری نداشتیم. ضمن اینکه بخش غیر ضرور بازار و اسکله‌های مسافری و خدمات پارکی و سواحل و بوستان‌ها نیز تعطیل است.

این مقام مسئول همچنین با تاکید گفت: به منظور حفظ جان همشهریان عزیز، تمامی جاذبه‌های گردشگری این شهرستان شامل بوستان‌های ساحلی، تفریحات دریایی، سفر به جزایر قشم و هرمز و بازارهای شهرستان تا پایان تعطیلات نوروز تعطیل است و هیچ خدمتی به مسافران احتمالی داده نخواهد شد و از هموطنان عزیز درخواست کردند از سفر به این شهرستان خودداری کنند. و از تیم‌های رصد و کنترل مستقر در ورودی های شهرستان نیز خواستند با دقت و شدت تمام نظارت کنند و از ورود مسافران جلوگیری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟