به گزارش رکنا ، جواد مزروعی اظهار داشت: دامن زدن به شایعات بی پایه و اساس علاوه بر ایجاد هراس میان شهروندان،سبب شده تا خانواده ها با مشاهده کوچکترین علائم شبیه به کرونا به بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی هجوم آورند که این خود مایه بروز مشکلاتی شده است.

وی تنها مرجع قانونی اعلام موارد مثبت بیماری کرونا در کشور را وزارت بهداشت دانست وخاطرنشان کرد: مردم بدون توجه به شایعات به زندگی عادی خود ادامه دهند و اخبار مربوطه را از مرجع رسمی اطلاع رسانی شهرستان که دانشگاه علوم پزشکی است، دنبال کنند.

مدیر مرکز مدیریت بحران کاشان با تکذیب فرار فرد مشکوک به کرونا از بخش قرنطینه بیمارستان شهید بهشتی افزود: مدیریت بحران شهرستان نتیجه جلساتی که با مسئولان ذیربط برگزار می‌کند را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رساند.

هیچ گاه حادثه تلخ اردیبهشت ماه در مشهداردهال تکرار نخواهد شد

مزروعی گفت: پس از گذشت تقریبا ۱۰ ماه از وقوع سیل مشهد اردهال و هشدار های هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب در برخی از مناطق شهرستان کاشان، با انجام لایروبی و جمع آوری نخاله های سطح رودخانه، اخطارها و راهکارهای لازم به تمامی دهیاران و شهرداران داده شده و در صورت بروز سیلاب هیچ خطری ساکنین منطقه اردهال را تهدید نخواهدکرد.

وی با بیان اینکه مطالعات مربوط به ایمن سازی رودخانه مشهد اردهال در سال ۹۳ انجام شده خاطرنشان اظهار داشت: پس از آماده‌شدن طرح به وسیله بنیاد مسکن و تصویب آن توسط سازمان آب منطقه ای اصفهان، مناقصه ایجاد پل و دیوار چینی برگزار شد و با تامین اعتبار مورد نیاز، پیمانکار مجری طرح در سال آینده کار خود را شروع خواهد کرد.

بارش رگباری باران وتگرگ در اردیبهشت ماه در مشهد اردهال باعث بروز سیلاب ناگهانی در منطقه و سه خودرو که در مسیر رودخانه قرار گرفته بود طعمه سیلاب شد و دو نفر از سرنشینان یکی از خودرو ها جان خود را از دست دادند.

پس وقوع این حادثه غمبار و دهشتناک بود که مسئول مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری کاشان به همراه فرماندار جهت بازدید در منطقه حاضر شدند.آنها وعده دادند با انجام تمهیدات لازم مانع تکرار چنین حوادث تلخی در آینده خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 با انجام موارد زیر می توانید خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید:

• دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با صابون و آب بشویید.

• از دست زدن به چشم ، بینی یا دهان خودداری کنید.

• از تماس نزدیک با افرادی که مریض هستند خودداری کنید.

• هنگام سرفه یا عطسه دهان خود را با یک دستمال بپوشانید ، سپس دستمال را درون سطل زباله بیندازید.

• اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شود را تمیز و ضد عفونی کنید.

• اگر بیمار هستید و فکر می کنید ممکن است علت آن مسافرت به منطقه آلوده به ویروس کرونا یا تماس با شخصی باشد که در آنجا بوده است ، باید به یک پزشک اطلاع دهید و به دنبال درمان زودهنگام باشید.

چگونه از دیگران در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم ؟

اگر علائمی مانند سرماخوردگی دارید ، با انجام موارد زیر می توانید از دیگران محافظت کنید

• در حالی که بیمار هستید در خانه بمانید.

• از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید.

• هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با یک دستمال بپوشانید ، سپس دستمال را درون سطل زباله ریخته و دستان خود را بشویید.

• اشیاء و سطوح را تمیز و ضد عفونی کنید.

آیا این خبر مفید بود؟