مجتبی صادقی عنوان کرد: پس از اعلام حادثه به مرکز بلافاصله نیروهای ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی شهرستان به محل اعزام شدند که با توجه به بعد مسافت تا محل حادثه که 25 کیلومتر بود، حدود 35 دقیقه عملیات اطفای حریق به طول انجامید.

وی جوشکاری و نشت مایعات قابل اشتعال در موتورخانه ژنراتور برق سنگ شکن معدن طلای بردسکن را علت اصلی این انفجار اعلام کرد و افزود: متاسفانه بر اثر این انفجار نیروی 40 ساله تاسیسات این معدن به دلیل سوختگی شدید و عفونت‎هایی که ایجاد شد، جان خود را از دست داد.

وی در ادامه در خصوص حادثه رخ داده در معدن طلای بردسکن اظهار کرد: قبلا با مسئول ایمنی معدن جلساتی داشتیم و هشدارهای لازم برای خرید تجهیزات ایمنی و اطفای حریق، رعایت اصول انبارداری و... داده شده است.

صادقی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد تهیه تجهیزات استاندارد و به‌روز را به چشم هزینه نگاه می‎کنند در صورتی که از نظر ما سرمایه‌‌گذاری است، درخواست داریم ضمن رعایت اصول ایمنی تجهیزات استاندارد و به روزی را تهیه نمایند و توصیه‎های اداره آتش‌نشانی را جدی بگیرند.

انفجار در کارگاه غیر استاندارد شارژ کپسول آتش‌نشانی

رئیس آتش‌نشانی بردسکن همچنین از حادثه دیگری که منجر به قطع دست یک مرد شده بود، خبر داد و بیان کرد: این حادثه در یکی از کارگاه‌های غیر استاندارد شارژ کپسول‎های آتش‌نشانی رخ داده است.

وی ادامه داد: چون در این کارگاه از تجهیزات غیر استاندارد و غیر ایمن برای شارژ کپسول‎های آتش‌نشانی استفاده می‌‌شد و متصدی این کارگاه نیز غیر متخصص بود، منجر شد برای دومین بار در این مکان شاهد انفجار باشیم.

صادقی عنوان کرد: تاکنون چندین بار به مسئول این کارگاه غیر استاندارد به صورت مکتوب تذکر داده‎ایم ولی توجهی نشد، این بی‎توجهی منجر به قطع شدن دست وی از مچ گردید که بلافاصله برای پیوند به مشهد اعزام شد.

وی گفت: کارگاه شارژ کپسول آتش‌نشانی دیگری نیز در بردسکن وجود دارد که تجهیزات آن هم غیر استاندارد بوده و به رغم تذکرهایی که تاکنون داده شده، ولی به این تذکرات توجهی نشده است.

صادقی مطرح کرد: متاسفانه تجهیزات هر دو کارگاه نه تنها غیر استاندارد است بلکه اصول ایمنی را رعایت نمی‎کنند و افراد غیر متخصص به کارگیری شده‌اند، این نحوه شارژ کردن کپسول‎های آتش‌نشانی با تجهیزات غیر استاندارد و افراد غیر متخصص موجب می‎شود در زمان بروز حریق کپسول عمل نکند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟