به گزارش رکنا، این دختربچه هفت ساله هندی به نام راجشواری مبتلا به بیماری غیرقابل درمان نادر موسوم به اِتیروز اپیدرمولیتیک یا اکتیوز است. بازوها ، پاها و قسمت اعظم پشت او با تاول های سختی پوشیده شده است که شبیه فلس ماهی هستند. آنها باعث می شوند راه رفتن و نشستن برای این دختربچه دشوار و همراه با درد باشد. از آنجا که هیچ بیمارستان خوبی در دانتوادا وجود ندارد ، این کودک مجبور است برای معاینه به شهر برود.​

ایکتیوز به مرگ منجر نمی شود اما مبتلایان مجبورند عوارض این بیماری را در تمام طول زندگی خود تحمل کنند. مبتلایان به این بیماری به دلیل کم بودن تعریق ، در برار گرما حساس بوده و ترک های پوستی آنها را در برابر عفونت ها آسیب پذیرتر می کند. علاوه بر این ، اغلب بینایی یا شنوایی آنها ضعیف است.

معمولاً ابتلا به بیماری ایکتیوز از یکی از والدین به ارث می رسد ، اما می تواند اکتسابی نیز باشد . مبتلایان به ایکتیوز مجبور هستند روزانه چندین ساعت را صرف مراقبت از پوست خود کنند.

پیش از این گزارش شده بود که در ایالت اوریسا هند ، به پسری ده ساله به دلیل ابتلا بیماری ایکتیوز لاملار ، لقب مار داده شده است. کل بدن این کودک پوشیده از پوست زمخت و ترک خورده است که شبیه پوست مار می باشد.
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟