به گزارش رکنا، برخی اخبار فضای مجازی استان کردستان از بستری شدن یک فرد مبتلا (تاجر چینی) به ویروس کرونا در بیمارستان بعثت سنندج و سپس انتقال وی به بیمارستان توحید منتشر و در آن عنوان شده قرار است این فرد به تهران اعزام شود.

ابراهیم قادری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در استان کردستان مشاهده نشده و اینگونه شایعات فقط برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است.

وی از مردم خواست به اینگونه شایعات توجه نکنند و اخبار خود را فقط از مراجع رسمی دنبال کنند ضمن اینکه تمام بیمارستان‌های استان اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت شرایط بحرانی تجهیزات و امکانات لازم را برای کنترل بیماری در اختیار قرار دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر رعایت بهداشت فردی در مقابله با این ویروس تاکید کرد و افزود: این ویروس از طریق ذرات تنفسی و ترشحات منتقل می‌شود و با شست و شوی دست‌ها با آب و صابون آلودگی میکروبی و ویروسی از بین‌ برده می‌شود.

حدود یک ماه و نیم پیش کرونا ویروس در چین ایجاد شد و براساس بررسی دانشمندان ۹۰ درصد ژنتیک این ویروس با ویروس موجود در بدن خفاش یکسان است و به همین دلیل حدس زده می‌شود منبع آن از این حیوان باشد، چین بعد از گذشته سه هفته متوجه مبتلا شدن افرادی به این بیماری شد به همین دلیل در سطح وسیعی گسترش پیدا کرد.

این ویروس سه درصد کشندگی دارد، هر چند نسبت به بیماری عفونی سارس درصد کشندگی پایین‌تری دارد ولی واگیری آن وسیع و سریع اتفاق می‌افتد و هر فرد مبتلا می‌تواند سه تا چهار نفر را آلوده کند، دوره نهفتگی این ویروس در بدن انسان از ۲ روز تا ۱۴ روز طول می‌کشد و همین موجب سخت‌تر کردن کار درمان می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟