به گزارش رکنا ، جراحی مغز ریحانه، نوزاد ۹ ماهه با تشخیص کرانیوسینوستوس بسته شدن زود رس درز‌های جمجمه در بیمارستان امام رضا (ع) با موفقیت انجام شد.

صالح پور فلوشیپ جراحی مغز و ستون فقرات گفت: والدین این نوزاد با علائم رشد نامتوازن مغز به مرکز مراجعه کرده و بعد از تشخیص نوع بیماری، عمل جراحی انجام گرفت.

صالح پور با بیان این‌که با بسته شدن زود رس درز‌های جمجمه، شکل سر نامتوازن شده و رشد غیرطبیعی را به دنبال دارد، گفت: وضعیت عمومی ریحانه ۹ ماهه خوب بوده و در هوشیاری کامل به سر می‌برد.

او افزود: در طول ۸ ساعت مدت زمان این عمل، ارتفاع جمجمه را کوتاه کرده و درز‌های بسته مغز را گشوده شد سپس سخت شامه را نیز کوچک کرده و جمجمه را به جلو کشیدیم؛ کاسه چشم‌ها نیز به سمت جلو کشیده و در جای خود ثابت کردیم.

او گفت: بیماری کرانیوسینوستوس، یک نوع بیماری نادر به حساب می‌آید که درمان و عمل جراحی این نوع بیماری در تبریز میسر بوده و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات تشخیصی درمانی به موقع در جهت تزریق امید به جامعه نقشی داشته باشیم.

صالح پور در خصوص آخرین وضعیت این نوزاد گفت: ریحانه کوچولو در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و امیدواریم پس از چند روز ترخیص شود و روند رشد طبیعی مغز و جمجمه را داشته باشد.

صالح پور استاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز و فلوشیپ جراحی مغز و ستون فقرات است که به طور متوسط ماهانه تعداد ۵۰ مورد عمل جراحی مغز و ستون فقرات در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز انجام می‌دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟