به گزارش رکنا، مسعود باقرزاده کریمی معاون امور تالاب‌ها در دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست درباره ایجاد دریاچه‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان طی بارش‌های اخیر اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیر در منطقه چابهار و دیگر مناطق استان سیستان و بلوچستان، برخی از رود‌های فصلی این مناطق با انباشت آب باران تبدیل به دریاچه شده‌اند.

وی با بیان اینکه سیلاب‌های اخیر به صورت اتفاقی هستند، افزود: این سیلاب‌ها هر ۱۰ سال و یا بیشتر به وجود می‌آیند و چاله‌ها و رود‌ها را پر آب می‌کنند.

باقرزاده کریمی گفت: در حال حاضر آب جمع شده حاصل از بارش باران طی روزهای اخیر به صورت دریاچه و یا بزرگتر است، لذا به دلیل پایدار نبودن در خاک فرو رفته و یا در رود‌ها جریان پیدا می‌کند و از منطقه خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از گودال‌های مناطق بیابانی نیز در پی بارش‌های اخیر پر آب شده‌اند، تصریح کرد: علی رغم بارش باران در بسیاری از مناطق کشور، نمی‌توانیم از این آب برداشت کنیم.

معاون امور تالاب‌ها در دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خوشبختانه با این حجم از بارش‌ها آب‌های زیرزمینی تقویت شدند و ساکنان مناطق تحت تأثیر بارش باران می‌توانند از این آب‌ها در سال‌های متوالی برداشت و استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟