به گزارش رکنا، پلیس عامل حمله را که به مرگ دو نفر منجر شد، فردی ۲۸ساله به نام عثمان خان معرفی کرده است.

او به ضرب گلوله افسران پلیس در محل حادثه کشته شد.پلیس این حمله را تروریستی اعلام کرده است.

به گفته پلیس متروپولیتن لندن، عثمان خان در در سال ۲۰۱۲ به جرم فعالیت‌های تروریستی به زندان رفته و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ آزاد شده است.روزنامه تایمز گزارش داده آقای خان سال گذشته بعد از آنکه با نصب ردیاب الکترونیک برای کنترل رفت و آمدهایش موافقت کرد، آزاد شده است.

افسران پلیس در حال جستجو در استفوردشایر، محل زندگی آقای خان هستند.

نیل باسو، معاون کمیسرپلیس متروپولیتن لندن گفته است تحقیقات ادامه دارد، اما در حال حاضر پلیس به دنبال فرد دیگری در ارتباط با این حمله نیست. آقای باسو تاکید کرده که تدابیر لازم را انجام خواهد داد تا مطمئن شود تهدیدی متوجه مردم نیست.

به گفته این مقام پلیس حمله در تالار فیشمانگر در شمال لندن بریج روی داده، محلی که کنفرانسی توسط دانشگاه کمبریج برای بازپروری زندانیان در جریان بوده است.

آقای باسو گفت: عامل حمله همراه با ده‌ها نفر دیگر، ازجمله دانشجویان و زندانیان سابق، در این کنفرانس شرکت داشته است.

براساس تحقیقات پلیس، حمله پیش از آنکه به خود لندن بریج کشیده شود از درون ساختمان آغاز شده است.

پلیس لندن ماموریت‌های گشتی خود را در محل افزایش داده، از مردم خواسته از ورود به این منطقه خودداری کنند و اگر اطلاعاتی دارند با مقام‌های پلیس در میان بگذارند.

یک زن و یک مرد در این حمله کشته شده‌اند. یک مرد و دو زن نیز زخمی شده‌اند که تا زمان تهیه این خبر هنوز در بیمارستان بودند.

هویت کشته‌شدگان هنوز مشخص نیست.

سایمون استیونز، رییس سازمان خدمات درمانی ملی بریتانیا روز جمعه گفت: حال یک نفر از زخمی‌ها وخیم است.

ویدیو‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد دو عابر آقای خان را نگه داشته‌اند و فردی که ظاهرا چاقو را از او گرفته در حال دورشدن است.

یک شاهد عینی توضیح داده چگونه یکی از حاضران یک عاج نهنگ تک شاخ را که به دیوار نصب بوده برداشته تا برای مقابله با ضارب از آن استفاده کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و جرمی کوربین رهبر حزب کارگر واکنش شهروندان در محل حادثه شجاعانه خوانده اند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟