به گزارش رکنا ، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در جریان گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در منطقه حفاظت شده سبزکوه، محیط بانان موفق به شناسایی یک مورد تخلف شکار غیرمجاز در این منطقه می‌شوند.

او افزود: مأموران با دو متخلف شکار غیرمجاز روبه رو می‌شوند و از آنجایی که شکار این متخلفان غیرمجاز صورت گرفته بود، با مأموران یگان حفاظت محیط زیست درگیر شدند و در جریان این درگیری اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کردند.

احمدی اضافه کرد: این متخلفان یک اسلحه شکاری و یک اسلحه جنگی غیرمجاز داشتند که تیراندازی شکارچیان غیرمجاز منجر به اصابت گلوله ساچمه و مصدوم شدن محیط بان از ناحیه صورت و پا شد.

او ادامه داد: در جریان تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز، متخلفان یک رأس کل شکار شده به همراه برخی ادوات شکار را در محل جا گذاشتند و با استفاده از تاریکی شب و توپوگرافی منطقه متواری شدند.

احمدی گفت: با وجود شناسایی اولیه و شواهد موجود، تحقیقات لازم برای شناسایی شکارچیان غیرمجاز و متخلفان انجام شده و با توجه به وجود سرنخ‌های لازم از طریق مجاری قانونی پیگیری‌های لازم برای دستگیری متخلفان در حال انجام است.

او در پایان افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست در انجام وظایف و برخورد قاطع با متخلفان بدون هیچ ملاحظه‌ای عمل خواهند کرد.

منطقه حفاظت شده سبزکوه با وسعت ۵۶ هزار و ۳۰۸ هکتار در شهرستان‌های بروجن، لردگان و کیار، و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟