حجم ویدیو: 4.90M | مدت زمان ویدیو: 00:00:49

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، اوضاع هنگ کنگ هر روز وخیم‌تر می‌شود و مردم این کشور قصد ترک کردن خیابان‌ها را ندارند. در چند ماه اخیر به واسطه پیشنهاد لایحه استرداد مظنونان، مردم هنگ کنک به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود نسبت به این لایحه‌ را ابراز کردند. البته این اعتراض‌ها پس از گذشت مدتی رنگ و بوی خشونت به خود گرفته و حالا خیابان‌های هنگ کنگ به محل درگیری‌های شدید مردم و پلیس Police این کشور تبدیل شده است.

ماجرا از این قرار است که سیاستمداران هنگ کنگ با رای به لایجه استرداد مظنونان، اجازه دادند تا هر مظنون ارتکاب جرمی در هنگ کنگ، برای بررسی و تحقیقات به چین فرستاده شود. در واقع هنگ کنگ با این کار ناتوانی خود در مبارزه با مجرمین را اعلام کرده است. اما مردم این کشور به لایحه استرداد مظنونین اعتراض دارند و خواستار لغو آن هستند، به عقید مردم هنگ کنگ، این قانون Law استقلال Esteghlal این کشور را زیر سوال می‌برد. حال به همین دلیل خیابان‌های هنگ کنگ مدت‌ها است که به صحنه درگیری پلیس و مردم تبدیل شده، دولت هنگ کنگ هم گرچه اجرای این لایحه را فعلا تعلیق کرده اما مردم این کشور خواستار لغو کامل این قانون هستند. دولت هنگ کنگ نیز تا کنون دستور لغو قانون استرداد مظنونین را صادر نکرده است.

به این ترتیب مقابله خشونت آمیز پلیس با مردم، روز به روز به خشم مردم افزوده و وضعیت هنگ کنگ را به حالت بحرانی در آورده است. در روزهای اخیر ویدئو‌های مختلفی از برخورد نیروهای پلیس با مردم هنگ کنگ منتشر شده است، در جدیدترین ویدئو، شاهد آن هستیم که نیرو ضد شورش به یکی از معترضان شلیک می‌کند و جوان هنگ کنگی بعد دقایقی جان خود را از دست می‌دهد. این ویدئو عمق فاجعه در خشونت پلیس این کشور در مقابله با اعتراضات مردمی را نشان می‌دهد. نکته جالب آن است که فرد فیلم بردار به صورت زنده این تصاویر را در صفحه فیسبوک خود پخش کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟