به گزارش رکنا، سرهنگ محمد رستمی گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان تبعه افغانستان مبنی بر اینکه پسر بچه 8 ساله اش برای خرید نان از منزل خارج و توسط آدم ربایان ربوده شده، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار مأموران دایره جنایی پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و کنترل دوربین های مداربسته مالک خودروی مورد استفاده آدم ربایان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند، افزود: متهم در بازجویی‌های فنی و تخصصی به آدم ربایی کودک 8 ساله با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ رستمی با اشاره به اینکه آدم ربایان در تماس‌های مکرر با خانواده پسربچه ربوده شده درخواست وجه نقد داشتند، اذعان کرد: ماموران با ترفندهای پلیسی دریافتند آدم ربایان قصد خروج از مرز ایران به خاک افغانستان را دارند که با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر شده موضوع دستگیری خود و همچنین اطلاع ماموران از نیت شوم‌شان را به همدستان آدم ربا اعلام کرد تا هرچه زودتر نسبت به رها کردن گروگان اقدام کنند.

میناب 1

وی تصریح کرد: آدم ربایان که عرصه را بر خود تنگ دیدند با یک واسطه، فرد ربوده شده را به پایگاه بسیج سندرک تحویل دادند و پسربچه صحیح و سالم به آغوش خانواده اش بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی میناب با بیان اینکه پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و متهم تحویل دادسرا شد؛ اظهار کرد: اقدامات پلیسی جهت دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

سرهنگ رستمی در پایان از شهروندان خواست از فرستادن کودکان خردسال خود به پارک و مغازه به تنهایی خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله موضوع را از طریق شماره تلفن 110 پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟