به گزارش رکنا، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری گفت: جسد کوهنورد اصفهانی گرفتار شده در دره تنگ زندان توسط نیروهای امدادی از آب خارج شد.

حدود 10 روز گذشته تیم‌ 13 نفره کوهنوردی متشکل از کوهنوردان چهارمحال و بختیاری و اصفهان در دره تنگ زندان از توابع شهرستان کیار مفقود شدند، نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری جان 12 کوهنورد را نجات دادند و متأسفانه یک کوهنورد به‌علت سقوط از دره جان خود را از دست داد.

به‌علت صعب‌العبور بودن منطقه امکان دسترسی به جسد کوهنورد فوت شده وجود نداشت و عملیات آزادسازی جسد این کوهنورد بسیار طولانی شد.

سید احمد مرتضوی‌فرد با بیان اینکه دو تیم عملیاتی پنج نفره از ابتدای مفقود شدن کوهنوردان در حال تلاش برای خارج کردن جسد کوهنورد اصفهانی از دره تنگ زندان بودند، گفت: خوشبختانه با تلاش نیروهای امدادی جسد این کوهنورد از آب بیرون کشیده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 14 امدادگر دره‌نورد و کوهنورد در منطقه حضور دارند، ادامه داد: به‌علت صعب‌العبور بودن منطقه پروژه بالا آوردن جسد این کوهنورد از دره چند روز به طول می‌انجامد.

وی توضیح داد: چندین سناریو برای بیرون آوردن جسد کوهنورد اصفهانی از دره تنگ زندان تعریف شده است، اما تصمیم اصلی باتوجه به خطرناک بودن عملیات امداد و نجات با نظر کوهنوردان و امدادگران حاضر در محل حادثه گرفته می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟