به گزارش رکنا، سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه بیان کرد: ظهر روز گذشته بر اثر ریزش باران در بخشی از جاده های این استان از جمله گردنه اسدآباد شاهد آبگرفتگی و لغزندگی سطح جاده بودیم.

وی اضافه کرد: لغزندگی سطح جاده باعث بروز چندین تصادف جرحی و خسارتی و واژگونی خودرو در گردنه آورزمان، جاده همدان - تهران، گردنه اسدآباد و دیگر جاده های استان همدان شد.

رئیس پلیس راه استان همدان افزود: یک دستگاه سواری تیبا با چهار سرنشین از سمت کرمانشاه به همدان در حال تردد بود که پس از گذر از سربالایی گردنه اسدآباد و هنگام قرار گرفتن در سرازیری، در پیچ آخر این گردنه از مسیر اصلی منحرف و در لاین تردد خودروهای مقابل قرار گرفت.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: این خودرو ابتدا با خودرو سواری دنا برخورد کرده و پس از پیچیدن به دور خود با یک دستگاه مینی بوس برخورد کرد که این سانحه منجر به مرگ یکی از سرنشینان سواری تیبا شد.

وی تردد با سرعت غیرمجاز و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه را عامل وقوع این سانحه دانست و اظهار داشت: رانندگان در اولین بارندگی باید با دقت بالا و سرعت پایین تردد کنند.

رئیس پلیس راه استان همدان توضیح داد: به علت وجود روغن، گازوئیل و سایر مواد در سطح جاده، در نخستین بارندگی سطح جاده چرب، لزج و لغزنده شده و رانندگی بسیار خطرناک می شود.

سرهنگ عزیزی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از بروز هر گونه سوانح احتمالی باید با سرعت مطمئنه تردد کرد تا در صورت نیاز به استفاده از سیستم ترمز، بتوان خودرو را کنترل کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟