به گزارش رکنا،  مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: پرواز صبح امروز شنبه تهران- زابل و ایرانشهر و بالعکس به دلیل کاهش دید ناشی از توفان گرد و خاک در منطقه سیستان لغو شد.

حسن اعرابی مقدم روز شنبه  اظهار داشت: پرواز هواپیمای شرکت ماهان قرار بود بعد از ترک فرودگاه مهرآباد وارد فرودگاه زابل شود و سپس به مقصد تهران حرکت کند.

وی افزود: با توجه به کاهش شدید دید افقی ناشی از توفان گرد و خاک در منطقه سیستان پرواز این مسیر لغو شد.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان امروز/شنبه/ نسبت به چهار روز اخیر افزایش یافت و به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن حیدری اظهار داشت: وزش این باد شدید سبب کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی سیستان و بلوچستان شد.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته به سبب وزش باد شدید و توفان گرد و خاک در زابل شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به ۵۰۰ متر کاهش یافت و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای آن به سه هزار و ۸۶۳ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۲۶ برابر حد مجاز برسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هم اینک سرعت وزش باد در زابل ۹۰ کیلومتر بر ساعت است که دید افقی را به سه هزار متر کاهش داده است.

وی با بیان اینکه وضعیت باد و گر دو خاک در محورهای مواصلاتی شمال استان بویژه بخش هایی از محور زابل - زاهدان به مراتب نامناسب تر از شهرهاست، افزود: توصیه می‌شود از ترددهای غیر ضروری در ساعات اوج وزش توفان در این محورها خودداری شود.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟