به گزارش رکنا، مدیر روابط عمومی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: بر اساس شواهد موجود فوت یک دختر ۲۸ ساله مشهدی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد احتمالا بر اثر استنشاق گاز متصاعد از قرص برنج است.

جواد باغستانی با اعلام این خبر افزود: صبح امروز مادر و دختری با علائمی شبیه مسمومیت به بیمارستان امام رضا (ع) منتقل می‌شوند که متاسفانه در همان ساعات اولیه کار دختر جوان ۲۸ ساله جان خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه حال مادر نیز وخیم است ادامه داد: مادر نیز در حال دست و پنجه نرم کردن و مبارزه با مسمومیت است، اما به ادعای پدر این خانواده، مادر و دختر هیچ غذا و یا مواد آشامیدنی مشکوکی مصرف نکرده اند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی عوامل مسمومیت و نیز حالات بیمار پزشکان این بیمارستان احتمال آلودگی و مسمومیت با قرص برنج را حدس زدند که با طرح پرسش از پدر خانواده سم پاشی منزل همسایه متوفی تایید شد.

وی با بیان اینکه احتمال می‌رود همسایه هم جوار با این خانواده برای سم‌پاشی منزل خود به شرکت‌های مخصوص این کار مراجعه کرده باشند، افزود: احتمال زیاد شرکت مذکور برای سم پاشی منزل مشتری خود از قرص برنج استفاده نموده و گاز ناشی از آن از طریق داکت پنجره و یا هر درچه‌ای دیگر وارد منزل متوفی و مادرش شده باشد.

باغستانی خاطر نشان کرد: بررسی های بیشتر و نتایج وحالات مشکوک تیم پزشکی را به این نتیجه رساند که مسمومیت احتمالا به دلیل استنشاق گاز «فسفیـت آلومینیوم» است که از قرص برنج معمولا این گاز متصاعد می‌شود.

وی گفت: طبق گفته‌های پدر متوفی وشواهد و تهوع سرگیجه عوامل مشابه با مسمومیت با قرص برنج است.

وی اذعان داشت: هیچ اطلاعی از نحوه سم پاشی نوع منزل مسکونی و ... فعلا در اختیار نیست و تحقیقات ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟