سرهنگ محمد نادربیگی درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: ساعت 24 شب گذشته، مرکز پیام پلیس از وقوع یک فقره سرقت خودرو در منطقه محمدشهر کرج که منجر به مصدومیت شدید مالک خودرو و فوت وی شده بود، خبر داد.

وی افزود: بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی به همراه عوامل بررسی صحنه جرم و بازپرس ویژه قتل به محل حادثه اعزام شدند و در بررسی های اولیه مشخص شد، مقتول با یک دستگاه خودروی پراید مقابل یک دکه روزنامه‌فروشی به قصد خرید سیگار توقف کرده و پس از پیاده شدن، خودرو را به حالت روشن رها می کند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: در این لحظه یک فرد رهگذر از موقعیت پیش آمده و غفلت راننده سوء استفاده کرده و سوار بر خودرو بلافاصله اقدام به فرار می کند که مالک خودرو در مواجهه با این صحنه بلافاصله به سمت او حرکت کرده و خود را به قصد متوقف کردن خودرو و جلوگیری از سرقت، به درب سمت راننده آویزان می‌کند.

نادربیگی خاطرنشان کرد: سارق بی‌توجه به این اقدام مالک خودرو با سرعت بسیار بالا و حرکات مارپیچ حرکت می کند و قصد متواری شدن را داشته که مالک خودرو بر زمین افتاده و از ناحیه سینه و سر به شدت مصدوم و سارق نیز موفق به سرقت خودرو و فرار از صحنه می‌شود.

وی بیان کرد: فرد آسیب دیده با همکاری افرادی که شاهد وقوع حادثه بوده‌اند، طی تماس با مرکز اورژانس به بیمارستان محمدشهر منتقل شد و علیرغم تلاش تیم پزشکی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: شناسایی سارق و کشف خودروی مسروقه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و با انجام تحقیقات میدانی و اظهارات شاهدان در صحنه، چهره سارق شناسایی و پس از 72 ساعت کار پلیسی گسترده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و در بازجویی‌های کارآگاهان به جرم خود اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه خودروی مسروقه در یکی از خیابان های فرعی محمدشهر کشف شد، مطرح کرد: متهم اقرار کرد که در شب حادثه به علت مصرف مواد روانگردان شیشه، حالت طبیعی نداشته است و در حال عبور از کنار دکه خودروی پراید روشن را مشاهده می کند و در یک لحظه وسوسه می شود که آن را سرقت کند.

نادربیگی بیان کرد: وقتی مالک خودرو از سمت درب راننده خود را آویزان کرد، سارق با حرکات مارپیچ اقدام به پرتاپ کردن وی در سطح خیابان کرده و فکر نمی کرد که با این کار موجب مرگ مالک خودرو شود؛ بنابراین سارق که ترسیده بود خودرو را در کوچه های فرعی رها کرده و خود نیز متواری می شود.

وی گفت: در پی اعترافات صریح متهم، پرونده اولیه تشکیل و به دادسرا ارسال و با رأی قاضی پرونده، متهم به اتهام قتل عمد و سرقت با قرار بازداشت موقت برای انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تاکید کرد: شهروندان در توقف های کوتاه‌مدت و حتی چند ثانیه ای نیز هنگام ترک خودرو، سوئیچ را برداشته و خودرو را خاموش کنند و در صورت بی‌احتیاطی و سرقت خودرو شخصا وارد عمل نشده و هرچه سریع‌تر پلیس را در جریان سرقت قرار دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟