به گزارش رکنا،  حسن دزفولی روز شنبه در نشست خبری در محل این ستاد با موضوع هفته عفاف و حجاب افزود: برخورد با ناهنجاری های علنی و مظاهر علنی حجاب در سواحل دز و برخی تفرجگاه ها در دستور کار این ستاد است و با افرادی که اقدام به آوردن اقلامی چون مشروبات الکلی، آلات قمار، مصرف دخانیات و سلاح سرد و گرم می کنند، برخورد می شود.

وی با اشاره به آغاز طرح طلایه داران معروف از فروردین ماه امسال با هماهنگی شهرداری و دستگاه قضایی گفت: تذکرات لسانی به مظاهر علنی فساد داده می شود و ضابطان قضایی امربه معروف و نهی از منکر نیز با جرایم مشهود در حاشیه دز برخورد می کنند.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول افزود: متهمانی که اقدام به آوردن اقلام ممنوعه در پارک ها و سواحل دز می کنند، دستگیر و روانه زندان می شوند.

وی گفت: پنج نفر در پارک دولت دزفول اقدام به مصرف مشروبات الکلی، حمل سلاح سرد و ایجاد مزاحمت برای دیگران کرده بودند که توسط یک گروه ۱۰ نفره از آمرین به معروف دستگیر شدند.

وی افزود: یکی از این افراد با ضربات سنگین به سر و صورت آمر به معروف، او را بی هوش کرد که برای درمان به بیمارستان منتقل شد.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول با بیان اینکه این پنج نفر دستگیر و روانه زندان شدند، اظهار داشت: ۹۰ درصد هنجارشکنان در بوستان های ساحلی دز غیربومی هستند.

وی شورای اسلامی شهر را متولی پیوست فرهنگی در حاشیه رودخانه دز دانست و افزود: شورای شهر باید پیوست فرهنگی هر طرحی که در بوستان های ساحلی اجرا می شود را ارائه دهد تا شاهد هنجارشکنی های این چنینی نباشیم.

برخورد با هنجارشکنان در هایپرمارکت ها

دزفولی ضمن تقدیر از تعامل خوب دستگاه قضایی، شورای شهر و شهرداری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول گفت: کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، فرمانداری و دستگاه قضایی برای مبارزه با هنجارشکنی ها در برخی ویلاباغ ها تشکیل شده است که با اجرای وظایف محوله در این کارگروه اجازه سوء استفاده برخی افراد در اماکن عمومی و تفریحی داده نمی شود.

وی افزود: ناهنجاری هایی در برخی صنوف دزفول مشاهده شده و برخی فروشندگان با ظاهری نامتعارف در محل کار خود حاضر می شوند که این امر در هایپرمارکت ها نیز رواج یافته و مشکلاتی ایجاد کرده است.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول گفت: ۳۵ واحد صنفی متخلف در دزفول که شئونات اسلامی را رعایت نکرده بودند در راستای جلوگیری از هنجارشکنی در ماه مبارک رمضان پلمب شدند.

وی افزود: پرونده قضایی نیز در این خصوص برای یکی از هایپرمارکت های دزفول تشکیل شده که در دست پیگیری قضایی است.

دزفولی بیان کرد: هایپر مارکت ها باید کارکنان خود را برای رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی ملزم کنند که در این خصوص باید پیگیری و نظارت شبانه روزی صورت گیرد.

۶۰ ویژه برنامه در هفته عفاف و حجاب در دزفول برگزار می شود

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول گفت: قانون عفاف و حجاب از سال ۸۴ در شورای عالی انقلاب و شورای فرهنگ عمومی تصویب شد که طبق آن ۲۴ اداره و سازمان متولیان این ستاد هستند.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول و ستاد امر به معروف سپاه مکمل یکدیگر هستند، افزود: هفته عفاف و حجاب از امروز آغاز و ۶۰ ویژه برنامه برای آن تدارک دیده شده است.

دزفولی اظهار داشت: برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه (س) و گرامیداشت الگوی عفاف و حجاب، تجلیل از دختران نمونه، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کودکان و نوجوانان با رویکرد عفاف و حجاب و مسابقه نامه ای به عصمت شهیده شاخص سال ۹۸ از ویژه برنامه های این هفته می باشند.

وی برگزاری محفل انس با قرآن، نقاشی با موضوع حجاب ویژه کودکان، برگزاری کارگاه مهارت های زندگی ویژه دختران بالای ۱۶ سال، کارگاه تحکیم خانواده، برگزاری غرفه عفاف و حجاب و برگزاری کلاس های مشاوره ویژه دختران را از دیگر برنامه های این هفته برشمرد و گفت: دیدار با خانواده شهدا، برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت افزایی با موضوع ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی، اجتماع بزرگ بانوان با عنوان میراث ایرانی، گرایش جهانی در جهت تحکیم خانواده در آستان سبزقبا و ویژه برنامه های اصناف و بازاریان از دیگر برنامه های هفته عفاف و حجاب در دزفول می باشند.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول اظهار داشت: ۲۱۲ برنامه فرهنگی، اقتصادی و قرآنی در ماه مبارک رمضان توسط این ستاد در دزفول برگزار شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟