کامیار، ولی پور مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بامداد امروز یک قلاده خرس قهوه‌ای نر پنج ساله که در تله سیمی در منطقه ورسک سوادکوه گرفتار شده بود، با اطلاع به موقع اهالی منطقه به محیط زیست نجات یافت.

وی افزود: پس از اعلام این گزارش دامپزشک معتمد اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به همراه ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان سوادکوه به محل اعزام و پس از بیهوشی، تله سیمی از دور گردن خرس گرفتار آزاد شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت:یک دندان خرس و بخشی از لثه آن دچار آسیب دیدگی جزئی شد که با تشخیص دامپزشک در زیستگاه خود رهاسازی شد.

ولی پور از مردم منطقه ورسک شهرستان سوادکوه که در تمام مراحل نجات و رهاسازی این خرس گرفتار با مامورین محیط زیست همکاری کردند، تقدیر می‌شود.

وی به دستگیری شکارچیان غیر مجاز هفته گذشته دراین شهرستان اشاره کرد و گفت: در پی گزارش دریافتی مبنی بر شکار غیرمجاز در منطقه آریم سوادکوه، ماموران یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان، بلافاصله به منطقه اعزام و یک شکارچی سابقه دار را به همراه لاشه سه راس کل وحشی و یک قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندرانافزود: شکارچی متخلف نیز با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خرس قهوه‌ای پنج ساله از مرگ نجات یافت

آیا این خبر مفید بود؟