به گزارش گروه ترجمه رکنا، یک فوتبالیست 27 ساله پس از نوشیدن یک لیوان آب سرد، بعد از مسابقه دچار ایست قلبی شد و درگذشت. لودوین فلورز نول به تازگی برای تیم محلی خود در پرو بازی می کرده است که این حادثه برایش رخ داد.

این بازیکن فوتبال، به دلیل نوشیدن آب سرد بلافاصله پس از مسابقه، در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد، که به دلیل واکنش نادر قلبی عروقی بوده است.

لودوین فلورز نول 27 ساله بلافاصله بعد از بازی برای تیم محلی خود در استان سولانا در شمال غربی پرو، احساس کسالت کرد، و به خانه رفت.

همسر فوتبالیست در این باره گفت: او یک لیوان آب سرد با یخ نوشید و مدت کوتاهی پس از آن دردهای قفسه سینه اش شروع شد، برای همین او را به یک کلینیک در همان حوالی بردم، اما در راه طاقت نیاورد و جات خود را از دست داد.

او به رسانه های محلی گفت: پزشک به من گفت که دچار سکته قلبی شده است، چون آب سرد زیادی نوشیده بود، در حالی که بدنش هنوز گرم بود.پزشک معتقد بود که آب سرد باعث ایجاد تغییر در ضربان قلب ورزش کار می شود و در نهایت منجر به یک واکنش قلبی عروقی خواهد شد.

نمونه ای از مشکلات قلبی در میان فوتبالیست ها : سال 2017، اوگو ایوگو، مدافع سابق انگلیس که در تیم تاتنهام بازی می کرد، بعد از ایست قلبی در بیمارستان فوت کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟