یک قلاده میمون که در دانشگاه علوم و تحقیقات از قفس خود خارج و موجب ترس و نگرانی مسئولین آزمایشگاه شده بود با تلاش آتش نشانان دوباره بدام افتاد.

حوالی ساعت ۱۳:۱۰ روز گذشته مسئولان آزمایشگاه یکی از واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در شمال شرق تهران، در تماس با سامانه ۱۲۵، اعلام کردند که یک قلاده میمون که در آزمایشگاه یکی از دانشکده‌های این واحد نگهداری می‌شده، از قفس خود بیرون آمده و فرار کرده است.

در پی این اتفاق بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۶۱ با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به این محل واقع در اقدسیه، خیابان آجودانیه اعزام شدند.

آتش‌نشانان با حضور در محل متوجه شدند که مسئولین آزمایشگاه برای بیهوش کردن این میمون پس از فرارش از مقدار زیادی ماده شیمیایی «اتر» استفاده کرده‌اند، بنابراین با استفاده از تجهیزات تنفسی و ابزار لازم، این میمون را که با وجود استفاده مسئولان آزمایشگاه از «اتر» بیهوش نشده بود، به دام انداختند.

مرکز اطلاع رسانی آتش‌نشانی با تایید این خبر اعلام کرد: این میمون پس از اینکه توسط آتش‌نشانان به دام انداخته شد، به مسئولان دانشگاه تحویل داده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟