به گزارش رکنا، دکتر عبداللهی، متخصص زنان و زایمان، در این رابطه گفت: این خانم ۳۷ ساله ساکن یکی از روستاهای شهرستان مراغه با شکایت وجود دردهایی مبهم در ناحیه ی شکم، نفخ، بزرگی و احساس پری در شکم مراجعه نمود. پس از انجام سونوگرافی و اسکن داخل شکم با تشخیص کیستی بزرگ حاوی بیش از ۱۳ لیتر مایع جهت بررسی و انجام جراحی در بیمارستان بستری گردید.

03

وی ادامه داد: طبق اظهارات بیمار، وی با مراجعه به مرکز بهداشت روستایی تحت درمان های علامتی ضد درد و ضدنفخ قرار گرفته بوده ولی با تشدید علائم و با توصیه پزشکان مرکز بهداشت به متخصص ارجاع داده شده است.

دکتر عبدالهی اضافه کرد: این توده از ناحیه ی لگن تا دیافراگم را در برگرفته و منجر به بروز برخی علائم گوارشی و سوء هاضمه در بیمار شده بود. پس از انجام تست های تشخیصی، طی یک عمل دو ساعته توده ای به بزرگی بیش از ۱۰ کیلوگرم از شکم بیمار خارج و جهت بررسی به آسیب شناسی ارسال گردید. در حال حاضر، حال عمومی بیمار پس از جراحی در شرایط بسیار رضایت بخش و مناسب قرار دارد.

این متخصص زنان و زایمان گفت: این کیست یکی از نادرترین موارد کیست است که در سال های اخیر از بدن بیمار خارج شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

01

آیا این خبر مفید بود؟