به گزارش اختصاصی رکنا، چندی پیش خبر استشمام بوی گاز در ساختمان 5 طبقه ای در خیابان خوش تهران توسط یک دختر جوان به آتش نشانی تهران گزارش شد.

ماموران آتش نشانی بعد از حضور در محل و بررسی های خود متوجه بوی گاز نشدند و از دختر جوان پرس و جو کردند.

دختر جوان که در حال صحبت با آتش نشانان بود همچنان مدعی شد که همین حالا که صحبت می کنیم بوی گاز را متوجه می شوم اما ماموران آتش نشانی هیچکدام بوی گاز را احساس نمی کردند.

دخترجوان گفت: حدودا ساعت 9 شب بود که در مراسم بله برون دوستم حضور داشتم که یک دفعه احساس اضطراب شدیدی بهم دست داد و بر خلاف اصرارهای دوستم برای ماندن و صرف شام محل مراسم جشن را به قصد خانه مان ترک کردم. زمانی که به خانه رسیدم در راهرو ساختمان بوی گاز را احساس کردم و سریعا در منزلمان را باز کردم که خدایی نکرده اتفاقی برای اعضای خانواده ام نیافتاده باشد. هنگامی که از حال اعضای خانواده ام باخبر شدم موضوع را با مادرم در میان گذاشتم و مادرم با چندبار بو کردن فضای راهرو همین حسی که به من دست داد بود به او هم دست داد و سریعا با آتش نشانی تماس گرفت اما نمی دانم چرا شما و بقیه اعضای ساختمان بو را حس نمی کنید.

در ادامه با استناد به حرف های دختر جوان ماموران آتش نشانی در منزل تک تک واحدها را زدند تا از سلامت بقیه اعضای ساختمان مطمئن شوند.

ماموران وقتی زنگ طبقه اول را زدند با وجود اینکه چراغ شان  روشن بود اما کسی در را باز نمی کرد، بعد از چندبار زنگ زدن واحد طبقه اول یک پسر جوان که بی حال بود در را باز کرد و با دیدن ماموران آتش نشانی شوکه شد او که موضوع را فهمیده بود به ماموران گفت تا به حال به همچین خواب سنگینی نرفته بودم و با اینکه صدای در زدن شما را می شنیدم اما توان باز کردن در را نداشتم.

ماموران هنگامی که صحبت های این پسر جوان را شنیدند با حساسیت بیشتری موضوع را بررسی کردند.

آتش نشان ها که مشغول بررسی های خود بودند که دختر جوان به آنها گفت که در پارکینگ ساختمان یک خانواده 4 نفره زندگی می کنند. ماموران آتش نشانی سریعا به پارکینگ ساختمان رفتند و تازه متوجه بوی شدید گاز شدند، آنها زنگ واحدی را که غیرقانونی ساخته شده بود را زدند اما کسی در را باز نمی کرد، زمانی نگذشت تا آتش نشان ها در را باز کردند و در حالی که 2 پسر جوان همراه مادرشان خواب بودند را بیدار کردند، مادر خانواده که بعد از چند دقیقه متوجه شد خدا از طریق دختری که 2 طبقه بالای آنها زندگی می کند به وی و 2 پسر جوانش رحم کرده است به یکی از آتش نشان ها گفت که از ظهر امروز احساس بی حالی شدید داشتم و بعد از انجام کارهای خانه به همراه 2 پسرم خوابیدیم که شما با بیدار کردن ما جانمان را نجات دادید.

ماموران آتش نشانی به بررسی منزل آن خانواده پرداختند و متوجه شدند نشتی گاز به خاطر ساختن واحد غیر اصولی در پارکینگ ساختمان است و به دلیل روشن بودن بخاری و سقف کوتاه این واحد یک نوع گاز سمی تولید شده است.

یکی از ماموران آتش نشانی با صاحبخانه واحدی که در پارکینگ ساختمان ساخته شده است تماس گرفت و به او اطلاع داد اقدام او کاری غیرمجاز و دور از انسانیت است. وی به صاحبخانه گفت که احتمال داشت کل اعضای این ساختمان قربانی قاتل خاموش شوند. فرمانده آتش نشان ها به شهرداری آن منطقه نامه ای نوشت و خواستار پلمب این خانه شد.

فرمانده آتش نشانان در این خصوص به خبرنگار رکنا واقع در محل حادثه گفت: متاسفانه برخی از صاحبخانه ها برای اینکه پول بیشتری به جیب بزنند اقدام به ساختن یک واحد کوچکتر در پارکینگ ساختمان شان می کنند بدون آنکه از عواقب خطرناک آن باخبر باشند. همینطور که مشاهده کردید پسر جوانی که در طبقه اول سکونت داشت با بی حالی در خانه را باز کرد، این نوع گازی که در ساختمان نشت پیدا کرده بود بسیار خطرناک است و اگر دختر جوان از بوی آن باخبر نمی شد احتمال داشت کل اعضای ساختمان به صبح نمی رسیدند و به خاطر طمع صاحبخانه جان خود را از دست می دادند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟