حجم ویدیو: 10.23M | مدت زمان ویدیو: 00:01:34

به گزارش گروه ترجمه رکنا، در این ویدیو یک خودرو در یکی از خیابان های آلاسکا در حالی که آسفالت های خیابان در اثر زلزله ترک خورده بودند در حال رانندگی است و به سرعت قصد عبور از خیابان را دارد.

شاهدان عینی که در آن جا حضور داشتند به راننده خودرو گفتند که این کار را انجام ندهد اما وی به اجبار قصد عبور از خیابان را داشت.

زلزله ای به بزرگی 7 ریشتر، شهر آنکوریج، بزرگترین شهر ایالت آلاسکا واقع در آمریکا را لرزاند و خسارات شدیدی به برخی راه ها و تاسیسات این ایالت وارد کرد.

سازمان زمین‌شناسی آمریکا اعلام کرد زمین لرزه به بزرگی 7 ریشتر روز جمعه در 10 مایلی شمال شرق «آنکوریج» و در عمق 21 مایلی زمین، در ساعت 8:29 صبح به وقت محلی رخ داده است.

این زمین لرزه تا حدود400 مایلی اطراف آنکوریج احساس شد.

سازمان زمین‌شناسی آمریکا صبح روز شنبه گفت از روز جمعه، آلاسکا شاهد 194 زلزله کوچکتر بوده است. این آمار ممکن است افزایش یابد.

ین زلزله باعث قطعی های گسترده برق و صدمه جدی به برخی ساختمان های منطقه شد. همچنین مدارس، مراکز تجاری و مراکز کسب و کار و ادارات دولتی نیز به تعطیلی کشانده شدند اما تا این لحظه تلفات جانی یا مجروحیت های جدی گزارش نشده است.

در آنکوریج، کلاس های درس روزهای دوشنبه و سه شنبه برای ارزیابی خسارات احتمالی ناشی از زلزله به موسسات آموزشی، لغو شده است.

همچنین دونالد ترامپ Trump رئیس جمهور ایالات متحده که برای شرکت در اجلاس گروه 20 به بوئنوس آیرس در آرژانتین سفر کرده است در توییتر خطاب به مردم آلاسکا نوشت که آنها با زلزله سهمگینی مواجه شده اند و از آنها خواست به دستورات کارشناسان عمل کنند و گفت دولت فدرال نیز از هیچ کمکی دریغ نمی کند.

این بزرگترین زلزله از سال 2016 محسوب می شود که آنکوریج را لرزانده است؛ هرچند در سال 2016 زمین لرزه 7.1ریشتری در 160 مایلی این شهر به وقوع پیوست.

ایالت آلاسکا که تقریبا به بزرگی ایران است، از جمله مناطق زلزله خیز در آمریکا است که پیش از این نیز زلزله‌های شدید بالای 7 ریشتر را تجربه کرده است.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟