پلیس ایالت پنسیلوانیای آمریکا راننده زنی را که در اقدامی عجیب در حال رانندگی بر روی ریل قطار بود متوقف کرد. پلیس Police شهر دوکسن چهارشنبه شب عکسی را از این حادثه Incident را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد که خودروی این زن را روی ریل قطار نشان می داد. این زن در توجیه این اقدام عجیب خود به پلیس محلی آمریکا گفت که GPS خودرو دلیل این اشتباه مرگبارش بوده است. این زن به پلیس گفت : " GPS خودرو این راه را به من نشان می داد."

بنا به گزارش پلیس محلی آمریکا این حادثه در ساعت 10 شب چهارشنبه رخ داد. پلیس پس از دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده یک خودرو بر روی ریل قطار بلافاصله در آدرس اعلامی حاضر و اقدام به دستگیری این زن کرد. در بیانیه ای که پلیس دوکسن در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است آمده است : " ماموران ما خودروی زنی را که در محدوده ریل قطار بود متوقف کردند. این زن گفت که GPS خودرو موجب این اشتباه او شده است. این راننده 100 درصد حالت عادی داشت و تحت تاثیر دارو یا مواد اقدام به رانندگی در محدوده ریل قطار نکرده بود."

انتشار این عکس و خبر با واکنش کاربران در فیسبوک همراه بود. در حالی که برخی از کاربران این اقدام راننده زن را مورد تمسخر قرار دادند برخی از آنها نیز این زن را مورد حمایت قرار دادند. یکی از کاربران در کامنتی نوشت : " عقل هر انسانی می گوید که رانندگی روی ریل قطار عملی اشتباه و مرگبار است."

گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که GPS یک خودرو موجب بروز حوادثی اینچنینی می شود. آوریل سال گذشته هنگامی که یک راننده چینی با خودرو وارد یک رودخانه شد GPS خودرو را مقصر دانست.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟