این مرد 33 ساله سفرش را از یک ژوئن آغاز کرد و در حالی آن را در کنت (جنوب شرقی بریتانیا) به پایان رساند که در یک مایل (۱۶۰۰ متر) آخر مسیر ۳۰۰ شناگر او را همراهی کردند. او حدود پنج ماه پایش را روی زمین نگذاشت و در این مدت ۵۰۰ موز خورد. رژیم غذایی او در این مدت حاوی ۱۵۰۰۰ کالری انرژی بود.
او که ۱۲ ساعت در روز شنا می‌کرد، در این مدت مجبور بود با جزر و مد و فشار جریان آب در هوای سرد مبارزه کند. طوفان‌های قدرتمند، عروس‌های دریایی و شنا کردن در شرایط جوی اواخر پاییز از موانعی بودند که سر راه این مرد برای رسیدن به این رکورد قرار داشتند.
او پس از رسیدن به خشکی به بی‌بی‌سی گفت که با توجه به مدت طولانی حضورش در دریا باید یکبار دیگر راه رفتن روی زمین را تمرین کند.
این شناگر در میان اشک شوق هوادارانش که دور او حلقه زده بودند، پایان این سفر را جشن گرفت. به‌گفته اتحادیه جهانی شنا در آب‌های آزاد او اواسط ماه اوت و در هفتاد و چهارمین روز سفرش رکورد جهان را شکست. او آوریل ۲۰۱۶ در یک مسابقه بالا رفتن از طناب که ۱۹ ساعت طول کشید شرکت و اسمش را وارد کتاب رکوردهای گینس کرد. او در این مسابقه مسافتی معادل ارتفاع کوه اورست (۸۸۴۸متر) را از طناب بالا رفت.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟