صبح امروز جمعی از خانواده‌های حادثه‌دیده هواپیمایی تهران ـ یاسوج در مقابل ساختمان صلح هلال‌احمر تجمع کردند.

خانواده‌های حادثه‌دیده علت اعتراض خود را کندی اقدامات دستگاه‌هایی همچون هلال‌احمر و سایر دستگاه‌های مربوطه اعلام کرده و معتقدند که دو ماه از این حادثه Incident می‌گذرد ولی جست‌وجوی اجساد به درستی انجام نگرفته و هنوز 48 خانواده هیچ قطعه‌ای از عزیزانشان به آنها ارائه نشده است.

یکی از تجمع‌کنندگان که برادر خود را در این حادثه از دست داده است در گفت‌وگو با خبرنگار فارس،‌گفت: 2 ماه از این حادثه می‌گذرد ولی علت دقیق حادثه هنوز مشخص نیست و همه مشکلات را به عهده خلبانی انداخته‌اند که خود نیز قربانی این حادثه است. هوا در آن روزی که هواپیما به سمت یاسوج حرکت کرد ناپایدار بود و نباید از تهران پرواز می‌کرد. همچنین برخی از مسئولان می‌گویند که حین مسیر وضعیت جوی ناپایدار شده در حالی که می‌توانست پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم صورت گیرد.

فرد دیگری نیز که در میان تجمع‌کننده‌ها بوده و 4 نفر از اعضای خانواده خود را در این حادثه از دست داده است به خبرنگار فارس گفت: زمانی که حادثه سقوط Fall هواپیما رخ داد روزهای طلایی از دست رفت، هماهنگی بین ستاد بحران و هلال‌احمر نبود، نیروهای محلی و کوهنوردان می‌خواستند وارد عملیات شوند ولی به آنها اجازه داده نشد و جست‌وجوی اجساد آنقدر طول کشیده که ما نگرانیم هوا به سمت گرمی رود و پیکرها آسیب بیشتری را دچار شوند.

وی ضمن انتقاد از مدیران هلال‌احمر گفت: مدیران باید از پشت میز نشستن و اقدامات نمادین دوری کنند، اجساد اگر کف خیابان بود که ما هم به راحتی می‌توانستیم آن را پیدا و جمع‌آوری کنیم. نیروهای امدادی و جست‌وجو وظایفشان فعالیت در شرایط سخت است به نظرمان آنها تجهیزاتشان ضعیف بوده و باید برنامه‌های منسجم‌تری را انجام می‌دادند.

پدر یکی دیگر از قربانیان سانحه هوایی نیز گفت: بسیاری از خانواده‌ها علاوه بر مرگ عزیزانشان در سانحه هوایی اطرافیانشان را به دلیل این خبر ناگوار از دست داده و سکته کرده‌اند. خواسته ما از مسئولین این بوده که سیاست‌بازی و شوآف‌بازی را کنار گذاشته و به جای کوتاهی سرعت عمل بیشتری انجام دهند.

وی افزود: هواپیمای سقوط کرده ترکیه‌ای به صبح کشیده نشد و لاشه هواپیما پیدا شد ما نگرانیم که نتیجه عملیات تهران ـ یاسوج به شکست بخورد. عدم هماهنگی، نبود مدیریت واحد، استفاده نکردن از نیروها و کوتاهی مسئولین باعث نگرانی ما شده،‌خواهش می‌کنیم اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

* درخواست دیدار و گفت‌وگو با رئیس جمعیت هلال‌احمر

در ادامه این تجمع حاضران از نماینده هلال‌احمر درخواست کرد که با رئیس جمعیت هلال‌احمر دیدار کند ولی نماینده هلال‌احمر که در میان خانواده حادثه‌دیدگان حضور یافته بود اعلام کرد که از 8 صبح تا پایان شب رئیس این جمعیت مشغول فعالیت بوده و به دلیل برنامه‌های کاری امروز در سازمان حضور ندارد.

یکی از خانواده‌های حادثه‌دیدگان گفت: چرا تاکنون در جمعیت هلال‌احمر از ما دعوت نکرده‌اند تا خواسته‌های خود را اعلام کنیم، هر شب برایمان هزار سال می‌گذرد و خانواده‌هایمان مرده‌های متحرک شده‌اند، انگیزه‌ای برای زندگی نداریم و نحوه برخورد مسئولان هلال‌احمر نیز به هیچ عنوان مناسب نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

13970126000222_PhotoL

آیا این خبر مفید بود؟