حوادث کدخبر: 279773 ارسال پرینت 75

رکنا: شورای مدیریت کاهش خطر بلایای طبیعی ملی فیلیپین روز جمعه تایید کرد براثر زلزله 6.5 درجه ریشتری عصر پنجشنبه این کشور 2 نفر کشته و 72 نفر دیگر زخمی شدند.

زلزله ای به بزرگی 6.5 درجه درمقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر پنجشنبه شهر 'اورموک' در استان 'لیته' فیلیپین را لرزاند و چند ساختمان را ویران کرد.
به نوشته روز جمعه تارنمای 'فیل استار'، موسسه لرزه نگاری و آتشفشان فیلیپین اعلام کرد در مجموع 241 پس لرزه با قدرت از 1.5 تا 4.3 ریشتر پس از زلزله اصلی که عصر پنجشنبه رخ داد تا ساعت 5 صبح روز جمعه ثبت شده است.
شورای مدیریت کاهش خطر بلایای طبیعی فیلیپین نیز اعلام کرد براثر این زلزله و فروریختن یک ساختمان دستکم 2 تن کشته و 72 تن دیگر این ساختمان و مناطق مختلف دیگر مجروح شدند.
این زلزله باعث قطع برق بخش بزرگی از 'ویسایاس شرقی' یکی از سه جزیره اصلی فیلیپین از جمله استان های بهل، سبو، لیته و منطقه سمر شد.
براساس این گزارش، در مجموع 72 نفر در کننگا، شهر اورموک و 'کاریگارا' در لیته مجروح شدند، در حالی که 6 نفر نیز از یک ساختمان سه طبقه در 'کننگا' سقوط Fall کرده و نجات داده شدند.
فیلیپین با قرارگرفتن در حلقه آتش اقیانوس آرام سالانه شاهد طوفان، زلزله، رانش زمین و جاری شدن سیل های زیادی است که علاوه بر تلفات جانی آسیب های اقتصادی زیادی به این کشور جنوب شرق آسیا وارد می کند.
آمار و ارقام 10 ساله ای که فیلیپین شاهد بلایای جدی تری بوده است، نشان می دهد این کشور در زلزله سال 1990 بیش از 369 میلیون دلار، طوفان 'مایک' در سال 1990 بیش از 388 میلیون دلار، فوران آتشفشان 'پیناتوبو' در سال 1999 میلادی 443 میلیون دلار و طوفان 'نینا' در سال 1995 بیش از 700 میلیون دلار آسیب اقتصادی متحمل شد.
در زلزله سال 1990 همچنین دو هزار و 412 نفر از شهروندان فیلیپینی جان خود را از دست دادند.
از نظر آسیب های اقتصادی نیز در فاصله سال های 2008 تا 2013 که به طور عمده هر سال یک طوفان فیلیپین را آشفته کرد، در مجموع پنج میلیارد و 235 میلیون دلار آسیب اقتصادی به این کشور وارد شد، بیش از 44 میلیون نفر از جمعیت فیلیپین تحت تاثیرات منفی این حوادث Accidents قرار گرفتند و ده ها هزار نفر جان خود از دست دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

این اخبار را از دست ندهید:

قصاب روستا که به یک زن جوان نظر سوء داشت در زنجان اعدام شد

بلای وحشتناکی که شوهر سابقم حسام بر سر خواهرم که در خانه تنها بود، آورد

چند روز بعد از عروسی مارال کاری کرد که شوکه شدم / دیگر به او اعتماد ندارم و ...

ناگفته های شوم زن جوان از خلوتگاه شیطانی در خیابان گاندی تهران / زن و مرد به اعدام محکوم شدند

زندگی 4 ساله یک هنرمند با زباله ها + عکس

ماجرای گورخوابی یک پدر و دختر + فیلم و عکس

نوزادی رها شده در کاخ دادگستری

کلاهبرداری میلیاردی با استفاده از کارت ملی گمشده + فیلم

جوان گرگانی وقتی دختر مورد علاقه اش را دید دست از خودکشی کشید و ...

مادرشوهرم مچ عروسش را با مرد غرییه گرفت و ...

اقدام شوم با دختر جوان که یکسال در آپارتمان شیطان اسیر بود+ عکس

سئوالات اختصاصی کنکور رشته ریاضی سال 96

بلای وحشتناکی که پیش از کنکور سر دختر داوطلب آمد / او برای همیشه از دانشگاه رفتن محروم شد

فوری / دستگیری ۲۱ داعشی آموزش دیده در مشهد

ازدواج سفید زن شوهردار با صاحب یک معدن در تهران

دختر دبیرستانی بودم که عاشق صدرا پسر خوشتیپ محله شدم و ...اخبار مرتبط

ارسال نظر