حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای:

حوادث کدخبر: 239819 ارسال پرینت 530

رکنا: حجت الاسلام و المسلمین اژه ای در یکصد وهفتمین نشست خبری خود درباره مسئولیت دادستانی درباره حادثه پلاسکو گفت: وظیفه رفع خطر در ساختمانها بعهده دادستانی نیست و این کار بعهده شهرداری است که البته امکان پلمب آن بوسیله شهرد اری هم بدلایل مختلف از جمله اینکه نیازمند به همراهی سایر دستگاهها بوده، امکان پذیر نبوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، ﺳﺨﻨﮕﻮی قوه ﻗﻀﺎئیه در آغاز یکصد و هفتمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود گفت: حادثه Incident بسیار تلخ آتش گرفتن و فرو ریختن ساختمان تجاری پلاسکو و جان باختن عده ای از عزیزان و آتشنشانان و مردم عزیز را تسلیت عرض می کنم و برای جان باختگان علّو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم. همچنین برای مجروحین و مصدومین این حادثه از خداوند برزگ شفای عاجل و کامل را درخواست داریم. انشاءالله این عبرتی باشد برای همه در مورد مسائل مشابه آینده که خدای ناکرده چنین اتفاقی تکرار نشود. اگر لازم شد و در سوالات شما نبود در پایان مختصر عرضی دراین مورد خواهم کرد.

وی افزود: در ابتدا چند خبر عرض می کنم که یکی در مورد پرونده بابک زنجانی است. یکی اینکه حکم بابک زنجانی به وی ابلاغ شد و همچنین دو نفر از کسانی که در این پرونده محکوم به اعدام execution شده بودند،حکم آنها نقض شد و تحقیقات مجدد از این دو متهم آغاز شده است. متهم دیگری که در این پرونده فراری و درخارج از کشور بود، دستگیر و به ایران منتقل شد که تحقیقات از وی آغاز شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود:پرونده ریخته گران با 45 متهم و 160 جلد به دادگاه رفته است که رسیدگی به آن کار آسانی نیست و امیدواریم با دقت و سرعت این کار انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین اژه ای گفت: در راستای مبارزه با فساد در همه سطوح جامعه از جمله در دستگاه قضایی ظرف دو هفته اخیر 5 قاضی Judge تحت تعقیب قرار گرفتند و همچنین تعدادی کارمند و وکیل هم تحت تعقیب قرار گرفتند که بنده خواهان آن هستم که در مورد این افراد هیچ اغماضی صورت نگیرد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: یکی از بدهکاران بانکی که بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان معوقه دارد، بازداشت شده و مشغول تحقیقات از وی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین اژه ای افزود: حکم 5 سال متهم امنیتی، نازنین زاغری، قطعی شده و حکم متهم امنیتی دیگر عبد صالح نیز با 5 سال حبس قطعی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به خبرنگاری گفت: در مورد حادثه پلاسکو، هنوز کسی دستگیر نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین اژه ای درباره مسئولیت دادستان درباره حادثه پلاسکو گفت: وظیفه رفع خطر در ساختمانها بعهده دادستانی نیست و این کار بعهده شهرداری است که البته امکان پلمب آن بدلایل مختلف از جمله اینکه نیازمند به همراهی سایر دستگاهها بوده، امکان پذیر نبوده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر