حوادث کدخبر: 237402 ارسال پرینت 16

رکنا: به دنبال سرمازدگی جوان 35 ساله در باغ های روستای آلقو ، عوامل امدادی اورژانس و هلال احمر به محل اعزام شدند.

وحید شادی نیا مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث Accidents و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: شب گذشته جوان 35 ساله ای که دچار سرما زدگی شده بود ، پس از اقدامات امداد و نجات به وسیله عوامل هلال احمر به روستای آلقو منتقل و جهت اقدامات درمانی و انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس 115 تحویل داده شد.

این مقام مسئول گفت: این جوان با علائم سرمازدگی از ناحیه دست و پا بعد از انجام اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان امام خمینی بناب و با توجه به نیاز به مرکز درمانی تخصصی به بیمارستان سینا تبریز منتقل شده است.

5688670_219

وی افزود: هویت این جوان نامعلوم است و به علت سرمازدگی تاکنون قادر به تکلم نبوده است.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گفت: سرما زدگی مجموعه ای از آسیب هایی است که به پوست در معرض سرما بخصوص در انگشتان بوجود می آید، پوست در معرض هوای زیر صفر منجمد شده و بافت های آن از بین می روند.

وی افزود: اولین علامت سرمازدگی احساس سرما و سفتی در محل مثلا در انگشتان است، به تدریج احساس سوزن سوزن شدن، سوزش و بیحسی ایجاد میشود، وقتی اندام سرما زده گرم می شود احساس درد و یا شوک الکتریکی و یا ضربان در اندام حس می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر