حوادث کدخبر: 226728 ارسال پرینت 334

رکنا:در حادثه فرونشست زمین در خیابان قیام پایتخت یک آتش نشان جان باخت.

حسن عباسی  مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت:  این حادثه امروز دوشنبه در حوالی مترو خیابان قیام رخ داد که در حال حاضر عوامل اورژانس و آتش نشانی شهر تهران در حال آواربرداری از این حادثه هستند.

در این حادثه آتش نشان 32  ساله مهدی حاجی پور پس از مصدوم شدن به بیمارستان سینا انتقال یافت اما متاسفانه تلاش پزشکان نتیجه نداد و این آتش نشان فداکار به شهادت رسید.

این حادثه که در  پی ریزش تونل مترو قیام رخ داد یک کارگر افغان نیز جان سپرده است.

تا آخرین لحظه انتشار خبر به خاطر ترافیک سنگین در اطراف میدان قیام پلیس راهور تمام مسیرهای منتهی به محل ریزش را مسدود کرده است.

خبرنگاران سایت رکنا شهادت آتش نشان مهدی حاجی پور را به جامعه آتش نشانان کشور و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نمایند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

 • آتشنشانم 2 0

  fire:
  ✅مدافعان شهر چه کسانی هستند؟
  نبرد آتش و آتش نشان...
  ایا تا کنون به این فکر کرده اید که یک اتش نشان باید به چند حرفه و فن و شغل مسلط باشد؟!
  در مواجه با انواع حریق و حوادث آن هم در زمان خطر و بحران باید یک اتشنشان مانند یک راننده فوق حرفه ای ، یک ورزشکار حرفه ای، یک شیمی دان ، روانشناس ، قفل ساز ، جوشکار، نجار ، برش کار ، پزشک اورژانس ، یک بنا ، مهندس نقشه کشی ، برق کار ، لوله کش آب و گاز، تعمیرکار آسانسور و بالابر، جواهرساز، مکانیک و .... عمل کند و نقش اصلی خود یعنی فرشته نجات بودن را ایفا کند.
  عوارض ناشی از صدای زنگ حریق ، غیر قابل پیش بینی بودن حوادث و حریق ، استرس و بار روانی ناشی از مسیولیت رسیدن خودروهای سنگین به محل حریق و حوادث در اسرع زمان(زیر 3 دقیقه) ، ترافیک ،حمل تجهیزات فردی سنگین و تجهیزات اطفایی در شرایط فوق بحرانی، احتمال سقوط ، برق گرفتگی ، زیر اوار ماندن ، مجروح شدن ، تصادف در محل حادثه ،کاهش آب و املاح ضروری بدن ، آسیبهای گرمایی ، استشمام دود های سمی و  انفجار ، گوشه ای از مخاطراتی است که جان این آتش نشانان را به خطر می اندازد.
  آیا عملیات مورد نظر سخت و عواقب آن زیان آور نیست ؟؟!!

  ❗️شاید وقت آن فرا رسیده است که مسئولین ، کمی به این آتش سوزی ها و حوادث نزدیک شوند تا گرمای سوزان را حس کنند ...
  🔸گرچه بی مهری های زیادی را متحمل می شویم ، اما به سوگندی که در پیشگاه خداوند متعال یاد کرده ایم ، استوار ایستاده ایم و ققنوس وار در نبرد با شعله های خانمان سوز آتش را به زانو در می آوریم.

  ( قدر آیینه بدانیم چو هست / نه در آن وقت که افتاد و شکست)

  ‼️ لطفا هر گروهی هستید منتشر کنید تا شاید مسیولین بی مسیولیت ، "پیگیر قانون سختی کار " اتش نشانان شوند.
  ⚠️
  هر اتش نشان 30 سال با مسایل فوق باید دست و پنجه نرم کند تا بتواند بازنشسته شود
  در صورت شامل سختی کار شدن با 20 سال سابقه میتوانند بازنشست شده و عرصه برای جوانان مهیا شود.

 • آتش نشان پایتخت همکار شهید حاجی پور 1 0

  با عرض تبریک و تسلیت شهادت همکار رشید مهدی حاجی پور خدمت کلیه مردم بالاخص همکاران .آیا زمان آن نرسیده که مسئولین بی مسئولیت در شهرداری و سازمان آتش نشانی تهران ونیز اعضاء شورای شهر تهران که قدمی جز شعار تبلیغاتی برای اجرای سختی مشاغل این قشر بی ادعا وجان برکف برنداشته اند به خود آمده و قانون سختی مشاغل و بازنشستگی پیش از موعد آنها را که حداقل کار ممکن جهت پاسداشت زحمات این غیور مردان است به تصویب برسانند .قانون فعلی که مصوب شده کاملا بلا استفاده و کلاهی است گشاد که سر این جماعت گذاشته شده.شما مسئولین مادامیکه این حق پایمال شده این عزیزمان را به تصویب نرسانید مدیون خود وخانواده آنها خواهید بود.