حوادث کدخبر: 192203 ارسال پرینت 130

رکنا: اتصال برق باعث مرگ پسر 13 ساله ای شد که برای برداشتن توپ خود به داخل آب نمای پارک الغدیر رفته بود.

حجم ویدیو: 5.06M | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

شنبه شب افرادی که برای تفریح به پارک الغدیر در خیابان هنگام رفته بودند، شاهد مرگ تلخ پسری بچه ای در کنار آب نمای پارک بودند. علی وقتی از مادر خود اجازه می گرفت تا به پارک برود، نمی دانست چه حادثه ای در کمین او است.

یکی از اقوام نزدیک این خانواده که در مراسم خاک سپاری حضور داشت به خبرنگار رکنا گفت: کاش آن توپ هیچ وقت به داخل آب نما نمی افتاد تا علی مجبور شود برای برداشتن توپ خود به داخل آب نما برود.

وی ادامه داد: لخت بودن سیم برق آب نما باعث برق گرفتگی علی شد. علی تا 10 دقیقه داخل آب نما شناور مانده بود و هیچکس جرات نکرده بود تا او را از داخل آبنما بیرون بکشد. بعد از قطع کردن برق توسط مسئولان پارک، یکی از اهالی محل علی را می شناخت از داخل آب نما بیرون می آورد.

علی به خاطر نیامدن اورژانس با تاخیر توسط مردم به بیمارستان انتقال داده می شود، اما برق فشار قوی کاملا قلب او را از کار انداخته بود وعمل احیا پزشکان هیچ تاثیری نداشت.

به گزارش خبرنگار رکنا، پزشکی قانونی زمان مرگ علی را 15 دقیقه بعد از حادثه اعلام می کند و سرو صورت سیاه و ورم کرده علی نشان از سوختگی شدید را نشان میدهد.
اتفاقی که شنبه شب گذشته برای علی در پارک افتاد، اتفاق تازه ای نبود. این اولین باری نیست که آبنمای پارک ها جان کودکان را می گیرد. هنوز مدت زیادی از تکه تکه شدن فاطمه کوچولو نمی گذرد که این فاجعه احساسات مردم را باز جریحه دار کرد .آیا بازهم کم کاری های پیمانکاران شهرداری باعث بروز چنین اتفاقاتی خواهد بود.

شکایت پدر علی از شهرداری

پدر علی هنوز در شوک از دست دادن پسرش است و باور ندارد که او را دیگر نمی‌تواند در آغوش بگیرد ، گفتگوی خبرنگار رکنا با او را بخوانید:

چطور از این حادثه باخبر شدید؟

ساعت حدود 8 شنبه شب بود که دو نفر از دوستان علی مقابل خانه آمدند. آنها گفتند که علی در پارک حالش بد شده و به بیمارستان الغدیر منتقل شده است. خیلی سریع خودم را به بیمارستان رساندم و وقتی بالای سر پسرم رسیدم تیم پزشکی را دیدم که در حال شوک دادن به پسرم بودند. هرچند که به گفته آنها شدت برق 3 فاز داخل حوض همان لحظه قلب پسرم را از تپش انداخته بود. متأسفانه تلاش‌ها بی‌فایده بود و پسرم برای همیشه ما را ترک کرد.

چه کسی او را به بیمارستان برد؟

دقیق در جریان نیستم اما گویا با وقوع این‌حادثه اورژانس را خبر می‌کنند ولی مردم علی را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

علی از چه زمانی به پارک رفته بود؟

حدود 5 یا 6 بعداز ظهر بوده، البته آن موقع من در خانه نبودم. دوستانش به‌دنبالش آمده و برای فوتبال به پارک می‌روند.

قبلاً به پارک رفته بود؟

پارک در نزدیکی خانه‌مان است. حدود 5 دقیقه پیاده روی دارد. ضمن اینکه معمولاً برای فوتبال در کوچه خودمان بازی می‌کردند.

از کسی شکایت دارید؟

بله، بعداز پایان مراسم دفن پسرم به‌طور قطع شکایت از شهرداری را پیگیری می‌کنم. درست است که پسرم جانش را از دست داد و با شکایت زنده نمی‌شود اما بچه‌های مردم که در آن پارک و خیلی از پارک‌های دیگر در حال رفت و آمد هستند هر آن ممکن است سرنوشتی مانند سرنوشت علی‌ من داشته باشند.

علی چطور بچه‌ای‌بود؟

آرام و دوست داشتنی.

فرزند چندمتان بود؟

یک پسر 18 ساله دارم و علی آخرین بچه‌ام بود.

درسخوان هم بود؟

خیلی خوب. امسال داشت خودش را برای کلاس هفتم آماده می‌کرد. بچه‌ام ترم 11 کلاس زبان را هم پشت سرگذاشته بود. خیلی به آینده امید داشت اما افسوس که امیدهای او و من و خانواده‌ام به خاطر غفلت مسئولان پارک نابود شد.

شغلتان چیست؟

نگهبان یک مجتمع هستم.

آخرین بار علی را چه زمانی دیدید؟

مرد جوان سکوت می‌کند. بعد از لحظه‌ای مکث و در حالی که سعی می‌کند بغضش را فرو دهد، می‌گوید: شب قبل آخرین بار بود که او را دیدم. صبح خواب بود که از خانه رفتم و دیگر پسرم را ندیدم. حالا هم (عصر روز یکشنبه) در بهشت‌زهرا(س) از او خداحافظی کردم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آخرین خبر های حاشیه ای المپیک 2016 ریو در رکنا.اخبار مرتبط

ارسال نظر