بازگرداندن کلاهبردار فراری 2 میلیون دلاری به ایران / پلیس اینترپل بازهم گل کاشت + جزئیات

به گزارش رکنا،  سردار مجید کریمی از استرداد فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ یک هزار و 200 میلیارد ریال به کشور خبر داد و گفت: با همکاری پلیس یکی از کشورهای همسایه، متهم مذکور دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی به کشور مسترد شد.

وی اظهار کرد: متهم این پرونده به عنوان ترخیص کار کالای بازرگانی در دو مرحله، حدود 400 کانتینر کالا را تحویل شاکی داده و قادر به جلب اعتماد وی می شود.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: این فرد در مرحله سوم و آخرین محموله وارداتی را که شامل 93 کانتینر به ارزش دو میلیون دلار معادل یک هزار و 200 میلیارد ریال بوده را به مشتری‌های تعیین شده نداده و بدون اطلاع مالک تمامی کالاها را به اشخاص دیگری به فروش رسانده و با تصاحب مبلغ حاصل از فروش به یکی از کشورهای همسایه متواری می شود.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا ضمن اشاره به خروج غیر قانونی متهم از کشور با هویت جعلی و اقامت در یکی از کشورهای همسایه بیان کرد: بر اساس اعلام مراجع قضائی مبنی بر متواری شدن نامبرده، موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستور کار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

کریمی اظهار کرد: پلیس بین‌الملل‌ با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء مورد ردیابی و شناسایی قرار داده و وی را دستگیر می کند.

وی ضمن هشدار به بازرگانان کشور و لزوم اخذ تضمین در معاملات خود و همچنین اشاره به تلاش پلیس بین‌الملل فراجا، در ردیابی، شناسایی و دستگیری این مجرمان و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهم توسط ماموران پلیس بین‌الملل فراجا، از طریق مرز هوایی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به کشور مسترد و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

کدخبر: 993504 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟