دستگیری یک گروه متخلف زیست محیطی در پلدختر

به گزارش رکنا، علی سالاروند روز چهارشنبه بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل در سطح حوزه استحفاظی شهرستان پلدختر، به یک گروه متخلف زیست محیطی برخورد کردند که پس از شناسایی و تعقیب و گریز چند ساعته و با همکاری پرسنل نیروی انتظامی پلدختر موفق به دستگیری متخلفان شدند.

وی افزود: پس از دستگیری متخلفان و طی بازرسی اولیه یک قبضه اسلحه به همراه ١٠ عدد فشنگ و لاشه شکار شده یک قطعه کبک وحشی و سه قطعه تیهو و نیز سایر ادوات شکار از آنها کشف و ضبط شد.

مدیرکل محیط زیست لرستان تاکید کرد: پس از تنظیم صورتجلسه اولیه پرونده قضایی تشکیل و متخلفان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع که با دستور مقام قضایی متخلفین روانه بازداشتگاه شدند.

سالاروند با تشکر از همکاری مقام قضایی در برخورد با متخلفان و همچنین پرسنل نیروی انتظامی شهرستان پلدختر، از دوستداران محیط زیست تقاضا کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلفات زیست محیطی با سامانه شبانه روزی ۱۵۴۰ تماس حاصل کنند.

وی با بیان اینکه ۹۹۲ متخلف زیست محیطی سال گذشته در این استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند افزود: در این راستا ۹۶۹ پرونده تخلفاتی تشکیل و از این تعداد ۲۵۸ مورد مختومه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: سال گذشته ۲۰۶ قبضه سلاح از متخلفان زیست محیطی در لرستان کشف و ضبط شد که از این تعداد ۱۸ قبضه غیرمجاز، ۱۷۷ قبضه مجاز و ۱۱ قبضه جنگی بود.

کدخبر: 991233 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟