سرقت و جرایم جنایی نوروز امسال کاهش داشت

به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری به تشریح اقدامات و عملکرد نوروزی پلیس آگاهی در سراسر کشور پرداخت و اظهار داشت: بهترین عملکرد کشف در نوروز امسال مربوط به سرقت خودرو با دستیابی به شاخص ۱۱۴ درصد بود و در این بازه زمانی بیش از ۵۶ درصد از مجموع سرقت‌ها در کشور مربوط به سرقت‌های خرد و بیش از ۴۰ درصد نیز مربوط به سرقت‌های مهم است که در مجموع آمار این سرقت‌ها کاهش تأثیرگذاری به همراه داشته است. در همین مدت، کشفیات جرایم سرقت به میزان ۶.۳۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در مجموع به طور میانگین ۷۰ درصد از سرقت‌های اعلامی کشف شده است، گفت: در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل در ۳۳ استان کشور شاهد افزایش کشفیات همچنین کاهش وقوع این بزه بوده‌ایم. اعزام بموقع تیم‌های پلیس به منظور بررسی صحنه‌های مختلف جرایم علیه اموال و افراد، تعیین پیشینه متهمان و مجرمان همچنین در راستای کنترل مجرمان سابقه‌دار، پالایش و معرفی مشخصات تعداد کثیری از مجرمان سابقه‌دار با چهار فقره سابقه سرقت به بالا به پلیس آگاهی تهران بزرگ برای واگذاری پابند الکترونیکی در ایام نوروز از اقدامات بسیار مهم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی بوده است.

وی گفت: طبق گزارش‌ها، بیش از ۲۳ درصد وقوع جرایم جنایی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است که در مقابل کشفیات نیز به میزان ۹.۴ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه مجموع دستگیری‌های این پلیس در ایام یادشده بیش از ۹ درصد افزایش داشته است، افزود: در مجموع جرایم جعل و کلاهبرداری نیز شاهد کاهش سه درصدی وقوع و افزایش ۳۵ درصدی کشفیات بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ضمن آماده‌باش کامل در این ایام همه تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار بستند، خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌ها و افزایش گشت‌های ویژه پلیس آگاهی، کنترل مؤثر و دستگیری سارقان سابقه‌دار، حرفه‌ای و خطرناک، تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران، برگزاری مراسم افتتاحیه سیستم ضدسرقت (ردیاب هوشمند خودرو)، بازدید از آخرین روند اجرای طرح پایش هوشمند الکترونیکی مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای از استان‌های البرز، غرب استان تهران و تهران بزرگ از دیگر اقدامات پلیس آگاهی در این ایام بوده است.

کدخبر: 989472 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟