جستجو برای پیدا کردن پلنگ زخمی در نوشهر + جزییات

به گزارش رکنا، موضوع برخورد یک دستگاه خودرو پژو به یک قلاده پلنگ در محور کجور محدوده اواز رودخانه حوالی روستای ناصر آباد از توابع این بخش در فضای مجازی منتشر و متاسفانه با نگرانی خیلی از حامیان محیط زیست و مردم این منطقه همراه شد. 

پس از مدت کوتاه از انتشار این اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی، محسن سلطانی مسوول محیط زیست نوشهر گزارش داد: حوالی ساعت یک بامداد روز- شنبه - محیط بانان از محل وقوع حادثه بازدید به عمل آوردند و ردپایی از پلنگ زخمی را پیدا نکردند.

با این حال فیلم دیگری بامداد روز یکشنبه در فضای مجازی از پلنگ زخمی منتشر شد که نشان می‌داد این پلنگ از نوع گربه سانان بوده و لنگ لنگان در حال گذر از اطرف جاده کجور به سمت مراتع بوده و مسافران رهگذر به محض دیدن این حیوان آسیب دیده حیرت زده و نگران شده و برای امداد رسانی و مداوای پلنگ آنچه در فیلم شنیده می‌شود در صدد تماس با مسوولان حفاظت محیط زیست نوشهر هستند.

کامبیز محسن سلطانی افزود: چند مورد فیلم به دست ما رسیده با اینکه همیاران و نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست به محض دستیابی به این فیلم‌ها بلافاصله به همان منطقه رفتند، اما متاسفانه این حیوان زخمی را نیافتند.

او گفت: پیدا کردن این حیوان به آسانی میسر نبوده چرا که به علت پوشش گیاهی و حجم انبوه رویشگاه جنگلی فرآیند جست و جو همیاران محیط زیست برای یافتن این حیوان آسیب دیده را دچار مشکل کرده است و هم اینک دست کم ۲۰ نفر از محیط بانان و همیاران محیط زیست در عرصه در حال گشت زنی هستند.

محسن سلطانی افزود: این موضوع حتی با اعضای شورا‌ها و دهیاران بخش کجور در میان گذاشته شد و از آنان خواسته شد به محض مشاهده پلنگ مراتب را به شماره‌های ۵۲۳۳۷۹۴۰ و ۰۹۱۱۹۹۳۱۸۶۸ گزارش دهند و مسوولان و محیط بانان این مجموعه شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم هستند در حالی تا این لحظه ردپایی از این پلنگ زخمی دیده نشده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: برنامه ریزی شده عصر امروز با تهیه یک هلی شات (دوربین پرنده) فیلمبرداری هوایی شود تا بلکه بتوان این حیوان را پیدا و مداوا کرد.

کدخبر: 984676 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟