تامین امنیت و آرامش مردم  وظیفه پلیس است / آمادگی صد درصدی پلیس پایتخت

به گزارش رکنا، سردار عباسعلی محمدیان روز سه‌شنبه در رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در محل میدان آزادی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور بویژه شهدای انتظامی اظهار کرد: بیش از ۹۰ شهید پلیس کشور در سال جاری تقدیم امنیت مردم کرد تا بدخواهان، بدکیشان و دژخیمان به اهداف خود نرسند.

وی ادامه داد: نوروز گذشته در این مکان به مردم تهران اطمینان دادیم با آرامش به سفر‌های نوروزی خود بروند، چون پلیس آمادگی ایجاد نظم و امنیت را دارد تا آنها این ایام رو در کمال آرامش بگذارند.

سردار محمدیان افزود: ۱۲ درصد کاهش سرقت‌ها در شهر تهران و حذف اقدامات اشرار و جمع‌آوری و پاکسازی معابر از حضور معتادان متجاهر و دیگر سرفصل‌ها از توفیقات خوب پلیس پایتخت در سال جاری است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: از فردا سال جدید همزمان با بهار طبیعت و قرآن شروع می‌شود و شعار امسال پلیس «آرامش و امنیت در بهار قرآن و طبیعت» نام گرفته است لذا این قول را به مردم می‌دهیم که با تمام توان ایستاده و آماده‌ایم و در راستای تامین امنیت و آرامش مردم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

وی یادآور شد: مشارکت مردم در تامین امنیت امری انکارناپذیر است و از این مشارکت شهروندان پایتخت تقدیر می‌کنیم، چون بخش بزرگی از توفیقات ما مرهون این همکاری است.

وی خطاب به فرمانده کل فراجا گفت: در جلسه معارفه عهد بستید که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندان کنید ما هم عهد می‌کنیم تا پای جان برای امنیت مردم خوب تهران انجام وظیفه داشته و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد: با راه‌اندازی ۱۲۰ ایستگاه نوروزی نقاط خلا و حضور پلیس را در مناطق مختلف پایتخت پوشش دادیم و در ایام پایانی سال با پوشش محسوس مراکز خرید برای اینکه شهروندان با کمال آرامش منازل را ترک و خرید کنند، داشتیم و درصد بسیار زیادی از سرقت‌ها در این اماکن را کاهش داشتیم.

سردار محمدیان تاکید کرد: در حوزه تصادفات رانندگی شهری و جاده‌ها حداکثر امکانات به کار گرفته شده تا کاهش تصادفات، تلفات و خسارت را در ایام تعطیلات نوروزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای حفظ شئونات ماه مبارک رمضان بیش از ۳۰۰ تیم با همکاری اصناف آمادگی نظارت بر اماکن پذیرایی و رستوران‌های پایتخت را دارند تا این ماه را با حفظ شئونات اسلامی پشت سر بگذاریم.

کدخبر: 981766 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟